1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено ТВ SCHNAIDER 43 inch

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од ARMac, 19 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,364
  7,345
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Се продава телевизорот од насловот, 43" се е ок со него, сакам 55" да зимам па ми е вишок.

  Купен од нептун со фискална, гаранција до Јули 2021 (летоска го земав). Има и Андроид некој ама не е баш баш. Коди мислам дека функционира.

  Цена 9000. Може превоз низ Скопје ако некој нема кола. Карго не.
  Линк до нептун FHD SMART LED TV SCHNEIDER 43SL55, 43"(109cm), Android TV, WiFi

  Пошто нема спецификации на нептун страната, 3хHDMI, WiFi, 2 USB, DVB-T


  IMG_20200219_002538.jpg IMG_20200219_003104.jpg IMG_20200219_003432.jpg
   
  Последна промена: 19 Февруари 2020
  На CrazyAce му/ѝ се допаѓа ова.
 2. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Armac, може да го сликнеш позади за да се види вистинскиот модел, пошо нашиве измислиле некој модел SL 44, SL55 негде го пишува, а на гугл само нашиве "модели" искачаат...т.е. од нашите продавници...
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,364
  7,345
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  [​IMG]
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,364
  7,345
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ок дечки да не испадне сум излажал некого. Ова се кинески или турски телевизори. Исто како Quart, ST, Hitachi, Fuego и Тесла.

  Цената е -30% од нова, се надевам никој не очекува Bravia Engine 5 на 43" панел за таа цена.
   
  На Oktar, vladimir171, Metuzalem и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. damil

  damil
  On your way to fame

  734
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Иначе вака е на сајтот, чисто сликовито муабетот од погоре

  [​IMG]
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,364
  7,345
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Тој е телевизорот. Преку веб е порачан. Дали на веб го пишува со е или а не е важно, има фискална и гаранција.

  Не продава нептун два шнајдери еден со е друг со а.
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,364
  7,345
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
 8. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,364
  7,345
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Продаден на реклама5 клуч.
   
Слични теми
 1. ProNoob
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,397
 2. geek22
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  295
 3. Spamalot
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  653
 4. Spamalot
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  212
 5. Bozoo
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  734
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...