• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

TV Out

  • Ја почнал/а темата
  • #1

stancafe

Intern
27 октомври 2008
58
0
Koga koristam TVout od graficka karticka preku S-Video dobivam slab kvalitet na slika. Dali znae nekoj kako moze da se dobie CISTA slika preku TVOUT od Komjuter ?
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,267
321
Провери го квалитетот на каблите, намести ги опциите за приказот на телевизорот, пробај смени со други кабли, за случај каблите да се со слаб квалитет.

И кажи кој модел ти е графичката да видиме што може таа, нејзиниот софтвер и процесирачка моќ.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,400
1,118
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Објасни малку, каков е тој слаб квалитет на слика.
Рачунај дека не може да се спореди квалитетот на ТВ со квалитетот на ЦРТ, ЛЦД...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,631
Мислења
822,074
Членови
28,276
Најнов член
GirlFromMars22
На врв Дно