• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ТВ Канал 5 има потреба од лице за ажурирање на сајтот

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
ТВ Канал 5 има потреба од лице за ажурирање на сајтот. Кандидатите треба да имаат:

* Основни компјутерски познавања (Windows, Office)
* Познавање на веб и на алатки за обработка на слика (Adobe Photoshop, Flash)

Познавањето на други софтверски алатки и информираноста за актуелните политички, културни, спортски и други настани од државата и светот ќе се сметаат за предност.

Пријавите (мотивационо писмо и CV) праќајте ги на една од следниве e-mail адреси: [email protected], [email protected] или [email protected] со назнака „Конкурс за работа“.

Извор: Канал 5- Конкурс
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
хммз.. Многу основни и воопшто не тешки работи се бараат..
Мислам дека ова е супер шанса за повеќето “денгуби“ :))
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,276
28,574
kalco.ru
Леле замисли еј седиш дома си слушаш музика си уредуваш сајт и башка и те плаќаат за тоа мераци ејјјјј:bravo:
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Леле замисли еј седиш дома си слушаш музика си уредуваш сајт и башка и те плаќаат за тоа мераци ејјјјј:bravo:
Не е баш мераци, тимска работа е нешто нај нај, дома интересно ќе ти е еден месец, ама замисли секој ден 8 часа работа, сам ?
Досадно ќе ти е
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
ова е за тој сајтот што сакаа online-tv да праат??
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
До тие шо ги исполнуваат условиве (и се членови на форумов):

не за за*бавајте аплицирајте, пробајте шо и како ќе оди...за проба викаат пари не се зимале...само давале :bravo:

Ае со среќа ако некој аплицира :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Целта на темава ми беше информирање на членовите на форумот за Огласот. Токму затоа и за да нема непотребни коментари, истава се затвора.
Доколку сте заинтересирани за аплицирање засучете ги ракавите и аплицирајте.

Со среќа! :bye1:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,804
Мислења
850,755
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно