1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ТВ а/в рутери

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од kubelka, 12 Септември 2014.

 1. kubelka

  kubelka
  Intern

  26
  6
  7 Јули 2014
  Машко
  Ме интересира дали некој има искуство со a/v рутери и ресивери и да ми препорача некој модел? Не сакам да пуштам кабли по дома за кабелска тв, па ми треба совет.
   
 2. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,175
  20 Април 2007
  Машко
  На времето постоеа такви мини предаватели, но квалитетот на сигналот беше многу просечен.
  Пример, главна намена му беше доколку имаш видео во едната соба, да можеш да гледаш и во другата, без да преместуваш и да влечкаш еден куп работи :)
   

Сподели

Вчитување...