1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Туторијали

Дискусија во форумот 'Туторијали' започната од energizer, 18 ноември 2011.

 1. energizer

  energizer
  Intern

  58
  26
  17 ноември 2011
  Машко
 2. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,902
  4,434
  20 Февруари 2011
  Машко
  Sekoj covek se rodi , zivee , i umira
  Taka i sajtov :) se rodi , ziveese , i umre :)
   
 3. energizer

  energizer
  Intern

  58
  26
  17 ноември 2011
  Машко
  голема штета , прекрасен (човек беше) :D сајт беше! нема некој сличен наш македонски .. ?
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,106
  23,640
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Сајтот од лични причини мораше да го закопаме RIP :plachko2:
   
 5. CrAzY_MaN

  CrAzY_MaN
  Intern

  59
  7
  27 Јули 2009
  Пензионер
  Има туторијали.мк :)
   
 6. goceiva

  goceiva
  Intern

  11
  3
  25 oктомври 2009
  Машко
 7. Tawe

  Tawe
  Gaining Experience

  493
  143
  12 Август 2011
  Машко
  ChipТuning
  Јас и уште еден дечко го работевме tutorijali.mk :) Сега долго време веќе спаѓа (е префрлен) под други, поточно: tutorijali.pretpriemac.mk
   
  goceiva, Sonic.01 и на Ile bocev им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. vik
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,289
 2. Gateway
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,261
 3. Software
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,056
Вчитување...

Сподели

Вчитување...