1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

tutorijali za ruby

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од genius, 9 ноември 2007.

 1. genius

  genius
  Gaining Experience

  357
  235
  6 ноември 2007
 2. Moscow_BoY

  Moscow_BoY
  Intern

  260
  4
  12 Јуни 2007
  Интересен јазик, но мислам дека има многу други "подобри" јазици кој што ако некој сака да се занимава со програмирање би требало да ги изучи пред ruby. Моето лично искуство со овој јазик, е искористување неколу експлоит кодови напишани во него :(
   
 3. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 4. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 5. papi

  papi
  Intern

  6
  0
  10 ноември 2007
  imas dobri video tutoriali od Lynda.com, na torrent gi ima i za pocetnici i advanced bas gi simnav pred nekoj den ne sum gi gledal uste, ama od Lynda se generalno mnogu dobri
   
 6. Act1v8

  Act1v8
  Intern

  4
  0
  17 Јуни 2008
 7. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  Имаш книги на торрент за Ruby. Таму барај
   
 8. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  До сега дечково сигурно го има мастеризирано Ruby :))
   
Слични теми
 1. Pece_648
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  4,240
 2. FreakyDroid
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,451
 3. dimitars
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  3,487
 4. Xunterz
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,695
 5. елекс
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  462
Вчитување...

Сподели

Вчитување...