Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Tutorijal za telefonski imenik

Статус
Затворена за нови мислења.

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
дали знаете некој туторијал за креирање на телефонски именик?
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Имаш како лекција во книгата Visual Basic 6 Moќ на објектното програмирање. Побарај ја!
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.644
189
досега не сум програмирал во Visual Basic али не би требало ова да е проблем...
Правиш база на податоци која ке биде искористена од програмата...
А програмата едноставна која ке ја пребарува базата на податоци...
го правев ова одамна во паскал и не би требало да е проблематично...
 

Pece

Intern
15 април 2007
4
1
Kod za familijaren imenik

Pozdrav i pisi dali ti pomogna kodot
 

Атачменти

  • Фамилијарен Именик.zip
    29,2 KB · Прегледи: 115

petar.bt

Intern
12 август 2007
735
25
здраво помош

сакам да направам апликација во која ке ги цита податоците од базата и кога јас ке напишам некое име или презиме то да ми се прикази то несто како search програма.Чао
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.973
Мислења
972.600
Членови
35.322
Огласи
2.920
Најнов член
pupszio
На врв Дно