• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Туторијал за е-продавница

• Ја почнал/а темата

Dexterslab

Intern
14 октомври 2007
7
0
Poznavate li nekoj dobar tutorijal za e-shop,i problemite vrzani so nego,kako na primer povrzuvanje na softverot od skladot so informacii za toa kolku ima vo momentov slobodni parcinja,i takvi raboti...
Blagodaram...

zlochko

Intern
23 мај 2008
140
7
www.linkedin.com
Poznavate li nekoj dobar tutorijal za e-shop,i problemite vrzani so nego,kako na primer povrzuvanje na softverot od skladot so informacii za toa kolku ima vo momentov slobodni parcinja,i takvi raboti...
Blagodaram...
Ako planirash da go pravish vo PHP, imam kniga edna za buildanje e-shop vo PHP5. Mozham da ti ja shitnam dokolku sakash. Sochuvana e fantastichno.

ekonomist

Gaining Experience
17 јуни 2008
1,035
456
Стварно чоеков е чуден, дечково прашува за помош а тој одма му нуди книга. Sorry за Off-topic. Може да каже која е книгата па тој ако сака може да ја најде како e-book :)

zlochko

Intern
23 мај 2008
140
7
www.linkedin.com
Стварно чоеков е чуден, дечково прашува за помош а тој одма му нуди книга. Sorry за Off-topic. Може да каже која е книгата па тој ако сака може да ја најде како e-book :)

Кое прашање? Ти му го разбра прашањето? :zbunet3:
Јас од целото прашање сконтав само дека има врска со e-shop.

Он нешто за проблеми во креирање и-продавница, а јас пак имам книга која ми стои така. Како што кажа третиод дискутант од погоре: Какво прашање - таков одговор.

Не пратив линк, оти заборавив, за кое се извинувам, ама сега ми е страв да го пратам оти веднаш ќе ме опоменеш дека сум требал да го преведам. :bravoska:

Лажам, не ми е страв, еве ја книгата: [ame="http://www.amazon.com/Beginning-PHP-MySQL-E-Commerce-Professional/dp/1590598644/ref=cm_lmf_tit_4_rsrsrs0"]Beginning PHP and MySQL E-commerce[/ame]

ekonomist

Gaining Experience
17 јуни 2008
1,035
456
Чоекот бараше туториал, нигде не прочитав дека бара книга која ќе ја купи. Но нема врска, доста со offtopic-и, ај се поправи со тоа што кажа која е книгата:)
п.с. Не се плаши толку :D

• Ја почнал/а темата

Dexterslab

Intern
14 октомври 2007
7
0
Tamam...

Fala decki,petka ste!!!
(Fala i za ponudata za knigata,no povekje mi odi so tutoriali,a i momentalno ne sum vo Makedonija,sto bi bilo neprakticno.Vo sekoj slucaj ti blagodaram za ponudata).
Fala vi na site,sekoe dobro,i cestit praznik!!!

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,576
Мислења
823,746
Членови
28,078
Најнов член
Korisnik13
На врв Дно