• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Туторијал:Како да постирате слика во пост

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,273
1,910
www.iwmnetwork.com
Видов дека некои членови имаат проблеми со ова, па се решив да помогнам.

Од Х причини на форумот е ограничена големината на атачментите, но доколку би сакале да објавите слика која е поголема од дозволеното, се што треба да направите е следново:

1. Првин хостирајте ја сликата на некој бесплатен сервис за хостирање слики, како на пример: www.imageshack.us

2. Откако ке хостирате, копирајте го директниот линк на сликата.

3. Каде што го пишувате постот, кликнете на "Внеси Слика"


4. Ке ви излезе следниов прозорец каде што ке треба да го пастирате претходно копираниот директен линк до вашата слика:


5. Пастирате, кликнувате ОК, и сликата е во постот без разлика на нејзината големина.
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Епа на некој го мрзи да аплоадира слика на хост, па после линкот да го пастира ова она и затоа директно од неговиот PС ја става :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,577
Мислења
823,806
Членови
28,079
Најнов член
ivannalex
На врв Дно