• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

[Туторијал] cPay/CaSys PHP интеграција во 3 чекори

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,401
1,473
127.0.0.1
petrov.mk
Дали знае некој дали CPAY бараат серверот на кој што ќе се хоситра веб продавницата да има статичка ИП адреса?

Од тоа што се сеќавам последен пат кога сум правел интеграција, имаше некаква потреба за статички адреси, ама не се сеќавам што точно беше?

Прашањете ми е да знам дали можам да хоситрам веб продавница на клауд платформа што секој ден ја менува ИП адресата на серверот.
Само статичка работи кај нив.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно