• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Туториали за програмирање во вордпрес

WikiLeaks

Intern
10 февруари 2011
204
9
Сакам да видам како се програмира една вп тема а не најдов многу туториали за програмирање во вордпрес на нет, па ако некој знае некој тут, нека го постира
:D
 

daci92

Gaining Experience
4 февруари 2009
2.120
162
Скопје
hah za da programiras wp tema treba da znaes mnogu raboti megju koi ,php,javascript,jquery i css ,jas bi ti predlozil da si zemes Artisteer i preku nego da si pravis temi za WP
 

darefremov

Intern
7 март 2011
30
1
^Програмата не е баш професионална, можеш само бои фонт големина да мењаваш... Не можеш да си ставаш кај да ти стоат менијата. Можеш само да напраеш над и под логото :S Неможеш да го напраеш од страна :S Има многу недостатоци. Барем јас коа ја користев тие беа недостатоците, може имало и повеке али овие сеа ми текнаа.
 

WikiLeaks

Intern
10 февруари 2011
204
9
Добро ја познавам програмата, но не сум баш импресиониран од поциите кои што ги нуди, па токму и затоа побарав некој туториал за да имам целосна контрола врз целиот темплејт.
 

Paloski Marko

Intern
5 ноември 2008
28
7
овде е супер објаснето за почетници :
Код:
[URL="http://codex.wordpress.org/Blog_Design_and_Layout"]http://codex.wordpress.org/Blog_Design_and_Layout[/URL]
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.271
Членови
31.481
Огласи
19
Најнов член
Dan1el
На врв Дно