• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

туториали за компјутери на македонски

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
Од пуста досада пред година дена ми дојде некоја идеја да направам страна за компјутерски туториали на македонски јазик каде што секој може да прочита и да научи нешто повеке. За сега страната нема многу информации поради времето кое го немам ( испити и други чуда ) .

страната е http://www.rutix.byethost17.com

Да, страната е на бесплатен хост а се надевам дека ке одвојам некој динар за да купам нешто поасално.

Незнам колку ке ви се допага дизајнот, али страната е праена да нема многу слики и чуда за да може да ја отвори и некој што има слаб интернет.А можеби и ке треба да се смени нешто па затоа очекувам од вас да пишете некоја идеја.

Добродојдени се сите што сакаат да помогнат и да напишат било каков туториал, дали за програмирање , дизајн итн итн....

За сите што сакаат да учат нека повелат ....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,858
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно