• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Тутор за Python

shrewberries

Intern
1 декември 2021
2
0
Здраво дечки, не сум од ИТ струката, но користам Python во работата и сум отприлика на средно ниво. Знам data scraping, text cleaning, такви функционални работи.

Барам онлајн тутор со искуство во индустријата што ќе ми помогне да пишувам „писмен“ код; значи програмот не само да ја брка работата, туку и да биде по сите стандарди и прописи. Отприлика би се работело за соработка еднаш неделно.

Доколку има некој заинтересиран, слободно пишете ми во порака или тука.

Ви благодарам!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,113
Мислења
877,949
Членови
30,720
Најнов член
DVKL
На врв Дно