1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Турски Netflix [Префрлени мислења]

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од dekomote, 13 Мај 2019.

 1. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  На mdeni и Yoshimitsu им се допаѓа ова.
 2. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,770
  11,393
  23 oктомври 2012
  Машко
  Мене ме интересира дали плати со наша картица и дали имаше проблеми некои? Јас сакав да ја префрлам претплатата на турскиот нетфликс, ама незнаев дали ке ми прави проблеми со картицата. За активација користеше само ВПН претпоставувам.
   
 3. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  258
  19 Април 2007
  Да, само VPN, а наша картичка помина без проблем.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  258
  19 Април 2007
  @Ragnar прв се јави со ПП.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,293
  841
  12 Април 2013
  Машко
  Турски нетфликс.
  @efto одлично си направил и така турски превод ни акаат само :D
   
  На efto му/ѝ се допаѓа ова.
 6. AleksandarT

  AleksandarT
  Gaining Experience

  108
  114
  24 Февруари 2011
  Ако има некоја екипа да се организира за нова 4ка? :)
   
 7. krema

  krema
  Professor

  11,068
  10,578
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ја има ли „Долина на волците“?
   
  На JensenInterceptor, DonFrozex, olikomerc и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,354
  1,044
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Едно прашање, преку кој ВПН се регистрира преку Турција?
  За наредни месеци, дали ќе се продолжи со истата претплата?
   
 9. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  258
  19 Април 2007
  1. Hide My IP VPN екстензија за Хром
  2. да
   
  На Taurus му/ѝ се допаѓа ова.
 10. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  258
  19 Април 2007
  Не ја најдов.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  11,068
  10,578
  24 Јуни 2009
  Машко
 12. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,293
  841
  12 Април 2013
  Машко
  @Oktar Да потврдам успешно платено со Нлб виза картица на турски нетфликс, нормално првиот месец гратис, по незнам кој пат со една те иста картица плакам со различен маил :D
  ова беше тест само дали може да функционира(пошто деезер руски нејкеше со наша картица преку пејпал успешно платено 230денари фемили пакет), пошто имам од тие што шернатите за понатака ке видиме.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 13. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  401
  350
  7 Јули 2013
  Машко
  А шо е муабетот со турскиот нетфликс? Поефтин е?
   
 14. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,293
  841
  12 Април 2013
  Машко
  Да, 5.88 евра фул пакет
   
  На boriseto му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,092
  4,355
  28 oктомври 2008
  А дали има разлика во содржината?
   
 16. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,293
  841
  12 Април 2013
  Машко
  Тоа е колку само да се регистрираш после се вракаш на нашиот нетфликс, или па ако имаш ВПН идеш амерички итн
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 17. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,684
  1,772
  6 ноември 2012
  Машко
  QA Specialist
  Содржината на Netflix зависи од која земја моментално гледаш. И амерички акаунт имај, ако гледаш од Македонија, иста содржина ќе имаш со сите што гледаат од Македонија.
   
  Sliderr, Oktar и на Banjifiko им се допаѓа ова.
 18. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  981
  1,190
  9 Јуни 2011
  Машко
  Затоа си плаќаш NordVPN 107$ за 3 години, го лупаш дома не рутер, си местеш држава која сакаш и мирна ти е главата и на тие околу тебе :)

  Башка, кога си на аеродром или слични места нема потреба да се секираш за open wifi, си се закачуваш преку телефон на VPN и фураш.

  тоа ти е 0.10$/ден, 5 факинг денари :)

  Штета што го тргнаа Free trial-от од 7 дена, добар беше за тестирање функционалности.
  Мада сега имаат 30-day Money back guarantee, у случај да не ти се допадне :)
   
 19. mihovkris

  mihovkris
  Practice makes perfect

  1,384
  1,016
  1 Јуни 2016
  Или у мојот случај .. не плаќаш за NordVPN :D
  Супер си е, ама играм WoW на приватен, и ќе јадам бан ако играм на VPN.

  Иначе одлично си е, чисто сумјам дека на некој нема да му се допадне :D

  Едит: На ebay имате 2 год лиценца за 6 - 7 долари.
   
 20. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,429
  873
  12 Април 2017
  Машко
  Сериозно? Четворица ќе делите 5 евра трошок?
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,158
  6 Декември 2016
  Машко
  Побарај го @zokimk , ќе ти плати 100%, исто како што ми "плати" и за Deezer.
   
 22. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,004
  1,084
  9 Декември 2015
  Машко
  Да сериозно е. Наместо 360 денари месечно плаќаме 90 денари месечно. Јас веќе имам активирано Amazon Prime Video (првите 6 месеци е 180 денари месечно) и Deezer (исто поделен преку форумов), секој заштеден денар се рачуна :)
   
  На efto и Oktar им се допаѓа ова.
 23. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,770
  11,393
  23 oктомври 2012
  Машко
  Тоа се годишно 60 евра, не гледам зошто не би се делел тој трошок.
   
  goce03, Ragnar и на efto им се допаѓа ова.
 24. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  258
  19 Април 2007
  Да, секој од четворицата има креирано сопствен профил а Нетфликс овозможува истовремено стримање од 4 уреди. Воопшто не си пречиме еден на друг. Останатите платија за 6 месеци однапред да не се замараме секој месец со праќање на ситни пари. Вака функционираат повеќе членови од форумов а и пошироко.
   
  Ragnar, goce03 и на Oktar им се допаѓа ова.
 25. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  258
  19 Април 2007
  Му се сипавме сите тројца во исто време :)
  Извини @Futurelakimens :)
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. FuNKey
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,095
 2. fuUuUzZzZy
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,525
 3. Mister
  Одговори:
  986
  Прегледи:
  71,303
 4. tupacan
  Одговори:
  204
  Прегледи:
  13,175
 5. efto
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,976
Вчитување...

Сподели

Вчитување...