• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Turok

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Пред една недела другар ми ми рече дека ќе излегла игра подобра од Crysis, Bioshock и од Assassin's Creed. Не ми се веруваше, ама уште кога ги видов Minimum specifications а посебно 18GB слободен хард диск знаев дека играва ке биде „нешто“. Имам доста солидна машина па штом другар ми ја сними, одма со себе си земав 4 празни DVD-a и одма кај него. Ја ставивме во 7z archive и за малце ќе фатеше на 2, ама ипак за 100mb потрошив 3ДВД, но кога се вратив дома и ја инсталирав веќе го заборавив тоа. Играта има НЕНОРМАЛНА графика, добра (не одлична) приказна и огромен број на оружја и многу комбинации со нив. Па затоа ви предлагам (ако имате добар компјутер и многу празно место на хард диск) одма да ја земете и да ја играте ко луди. Еве и 2 видеа, едно со trailer и едно со gameplay.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=bymluxKuS44[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=Rd_d37YFqQ4&feature=related[/ame]
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
WoW.. Каква графика.. Дефенитивно утре одам да ја купам..:LOL:
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
respek za igrata... ja pamtam starata verzija, go gledav trailerot na novata (ovaa) pred nekolku nedeli i epten timot napravil preterano mnogu dobri nadogradbi vo gameplay-ot i grafikata... :bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Што ви е бе на вас? WOW каква графика???? Па за тоа ли се играат игри бе? Играва е тиња, џабе што има графика, што? ке и се дивиш на графиката 10-15 минути и што после? Uninstall нормално. Блах.

Јас само потенцирав дека играта има ненормална графика, а има и многу други работи кои ја прават многу добра. И јас ја играм веќе 1 недела и нема да ми текне никогаш на Uninstall.
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
jas ja igrav i starata verzija na igrava.zakon igrica za svoe vreme.za novava znam uste koga izleze prviot trailer,no nekako ne mi prai kejf toa sto e tolku teska i bara tolku mnogu.podobro ke ja igram Matrix:path of Neo,otkolku da go zamaram kompjuterot so nea.
BTW just a little while and Devil May Cry 4 will start living in my hard-drive.who wants to kick some devil ass
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
jas ja igrav i starata verzija na igrava.zakon igrica za svoe vreme.za novava znam uste koga izleze prviot trailer,no nekako ne mi prai kejf toa sto e tolku teska i bara tolku mnogu.podobro ke ja igram Matrix:path of Neo,otkolku da go zamaram kompjuterot so nea.
BTW just a little while and Devil May Cry 4 will start living in my hard-drive.who wants to kick some devil ass

Imas pravo igrata e teska, a i grafickata mi gori po 20min igra, ama od sto mnogu mi interesna uste si ja igram.
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
Опни го вентилаторот на 70 посто, да не ти рикне графичката прерано.

Дефинитивно изиграјте ја Matrix Path Of Neo, закон борби има.
Vcera ja svrtev Matrix:p.ima zakon borbi,no rabotata e sto istite komboa se vrtat postojano,nemozes da go smenis tipot sto go napagas se dodeka ne zavrsi so udarot koj sto mu go zadava na prethodniot tip,no pokraj toa,igricava e zakon i vredi da se ima vo Hard Diskot,vredi da se proba i slicno.
sega da se vratam na temata za Turok,me interesira,dali lakot i strelata se dobri za igranje,odnosno da li se interesni,lesni za kontrola kako sto bea vo starata?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
sega da se vratam na temata za Turok,me interesira,dali lakot i strelata se dobri za igranje,odnosno da li se interesni,lesni za kontrola kako sto bea vo starata?
Strelata e lesna za kontrola i edno vreme od koga ke ja zemes ke ti bide korisna, ama posle ke zaborais na nea zasto protivnicite odat i ne stojat vo mesto. A za da ubies dinosaurus so strela treba da go pogodis najmalce 4 pati.
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
390
189
igrava ne e niso posebno osobeno u grafika gledav trejleri od nea i mislev ke bide neso mn jako ama koga ja snimiv pred nekoj den go vidov sosema sprotivnoto. moze ima oruzja i dobar gameplay ama za grafika ne se soglasuvam ic osobeno na del od oruzjata nekako se mn kockasti:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,735
Мислења
863,568
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно