• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

TryHackMe Cyber Security Training

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,067
953
Скопје
Некој што знае за ова и ја посетил или е регистриран на странава TryHackMe | Cyber Security Training да сподели искуство
(а тој што незнае да дознае затоа што јас сум многу позитивно изненаден од содржините што ги нуди)

Поврзано со ова Јутјуб канал

Сепак сум почетник - комплетирав неколку соби (на изи левел) и воглавно целта ми е да споделам еден многу интересен сајт на кој и тоа како можеш доста да научиш.
Screenshot (26).png
 
Последна промена:

G4M3R

Practice makes perfect
26 јуни 2012
824
1,008
На reddit под cybersecurity има еден тон ресурси на темава доколку те интересира.
reddit.com/r/cybersecurity/wiki/training
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,067
953
Скопје
На reddit под cybersecurity има еден тон ресурси на темава доколку те интересира.
reddit.com/r/cybersecurity/wiki/training
Ова јас барем 20% од бесплатната содржина да ја поминам -добро е :) Многу има па уште ако платиш да се зачлениш -уште повеќе . Многу добро им е направено . (y)
Тоа многу напредно е за мене на редит..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,101
Мислења
877,667
Членови
30,698
Најнов член
Rado
На врв Дно