Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

trojan.win32.delf.zj

Статус
Затворена за нови мислења.

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
E vaka...
Pravi preoblem trojanecov neznam kakov ali kasperski ne moze da go iscisti t.e. go cisti ali na sledniot restart pak se pojavuva i pak pocnuva da go detektira.. na forumot na kasperski lab isto taka nemaa resenie . preobav so razlicni drugi anti spyware malware programcinja i s&d, i antyspywaare i counter spy i pak ne go cisi. i vo safe mode isto.. go otkaciv hdd-to i go staviv na drug pc symantecot ne najde nisto, i sega instalirav pc doctor spyware i momentalno se skenira so nego.. ako nekoj ima resenie neka kaze.
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
E vaka...
Pravi preoblem trojanecov neznam kakov ali kasperski ne moze da go iscisti t.e. go cisti ali na sledniot restart pak se pojavuva i pak pocnuva da go detektira.. na forumot na kasperski lab isto taka nemaa resenie . preobav so razlicni drugi anti spyware malware programcinja i s&d, i antyspywaare i counter spy i pak ne go cisi. i vo safe mode isto.. go otkaciv hdd-to i go staviv na drug pc symantecot ne najde nisto, i sega instalirav pc doctor spyware i momentalno se skenira so nego.. ako nekoj ima resenie neka kaze.


Пробај со Panda Antivirus + Firewall 2007 или ако те мрзи да го download - ираш го имаш на CD - то од ENTER Бр.26 што значи дека ќе мора привремено да го uninstall - ираш Kaspersky.
Само откако ќе го инсталираш направи му UPDATE.
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
hm...
nisto konkretno taka da morase racno da go baram i da go brisam..vo registri i use kaj li ne imase vlezeno trojan downloader.. avastot nesto iscisti nesto i so ne treba izglea ali vrska nemam kompjuterot sto go sreduvav imase germanski xp i toa skapan home edition taka da toa mi bese plus problem da razberam a imase i service pack 1.. moreav da downlodiram sp2 i toa na germanski jazik ali na instalacijata odese edvaj do pola i posle straaakkk se restartirase kompjuterot.. germansko sranje a sakav da go preinstaliram win xp ali ne sakale angliski ne razbirale sakale na germanski.. e vikam na germanski vo germanija aj straaakk ninja..
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
па инсталирај англиска верзија и после спушти си германски јазичен пакет и инсталирај го
 

DARK3R

Intern
23 јули 2007
35
0
E vaka...
Pravi preoblem trojanecov neznam kakov ali kasperski ne moze da go iscisti t.e. go cisti ali na sledniot restart pak se pojavuva i pak pocnuva da go detektira.. na forumot na kasperski lab isto taka nemaa resenie . preobav so razlicni drugi anti spyware malware programcinja i s&d, i antyspywaare i counter spy i pak ne go cisi. i vo safe mode isto.. go otkaciv hdd-to i go staviv na drug pc symantecot ne najde nisto, i sega instalirav pc doctor spyware i momentalno se skenira so nego.. ako nekoj ima resenie neka kaze.

Slusaj decko.......ti velam od iskustvo neznam bas kako da go iscistis ali ne probuvaj so NOD32.......inaku da ti kazam deka ovoj trojanec mora sto pobrzo da go iscistis ili ti otide maticnata........(barem taka mislam od iskustvo) inaku go znam trojanecov........probaj so Ad-Aware SE Professional.......
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Имав и јас искуство пред неколку месеци со овој тројанец, но тогаш не се работеше за оваа .zj верзија, туку за постара. Тогаш го користев Panda Antivirus + Firewall 2007 и успеав да го исчистам од мојот компјутер, па затоа и ја предложив оваа варијанта. Со оглед на тоа дека многу брзо се развиваат ваквите штетници, ќе биде навистина тешко нивното откривање и чистење.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.135
Мислења
975.335
Членови
35.447
Најнов член
AMirchovski
На врв Дно