• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Trojan.win32.bho.agz

  • Ја почнал/а темата
  • #1

jonas

Intern
26 мај 2007
9
0
Vaka imam problemi so trojanecot,imam kasperski ama ne go cisti probav so spyware doctor,adaware,ama nema rezultati
trojan.win32.bho.agz
c:\windows\sistem32\bootvids.dll/pe_patch.vpx/vpx
nekoj sovet kako da go izbrisam.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Eве вака. Побарав во врска со твојот вирус информации на официјалниот сајт на касперски. Овој тројанец е откриен на 18 Декември 2007, не знам како си можел да бидеш толку “среќен“ да го фатиш. За овој вирус нема никаква информација бидејќи овој тројанец е нов во базата. Можеш да испратиш mail до корисничкиот центар на касперски би требало да ти одговорат еве ти го нивниот маил [email protected]

Едит: Информацијата е превземена од официјалната страна на касперски, подетално за овој тројанец на овој линк http://www.viruslist.com/en/viruses/encyclopedia?virusid=253242
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

jonas

Intern
26 мај 2007
9
0
Probav so super antispyware i izgleda go izbrisa poveke ne se pojavuva kako predupreduvanje na kaspersky i sega go pokazuva kako not found.
verovatno se izbrisa,i komputerot veke pobrzoraboti.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,844
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно