• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Trojan WebCam

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
Како можам да го најдам програмчето Trojan WebCam? Го најдов преку torrent за Download но не мрдаше :ermm::ermm::ermm::ermm: како можам да го најдам ако може линк :) фала однапред
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.683
30.133
kalco.ru
Јас колку што ги сватив правилата за такво нешто овде тешко дека може да се даде линк:ermm:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Јас како што знам такво нешто нема, а тоа тројан веб кам што го спушташ е вирус, штетен за тебе
Мислам дека има.. И НЕмора да значи дека е штетен доколку знае да го работи. Всушност, тоа е тројан како sub7 со сервер и клиент, каде што серверот се носи кај жртвата, а клиентот останува кај тебе, па после валда имаш некоја + remote контрола на жртвата..

Но..
Јас колку што ги сватив правилата за такво нешто овде тешко дека може да се даде линк
Незнам администрацијата како ќе го прифати ова.. На неколку поста има и директни линкови до sub7 ; poison ivy и слично.. Тие не се ништо помалку од ова.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.683
30.133
kalco.ru
Vakvite TROJANCI se sostojat od dve aplikacii Client.exe i Server.exe so sto server.exe go prakas na victim-ot i po negovo otvaranje ti imas celosna kontrola na negovara webcam
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Значи има програмери, коишто прават штетен код, и го ставаат на интернет фрее, за некој да се зафркава со други луѓе.. а програмерите да немаат никаква корист од програмата ?
I don't think so.
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Epa za zal ima i nekoi koi sto pravat takvi programi koi sto ne baraat nesto posebno, nego samo sakaat da se znae deka toj e kreatorot zad programata (so negovoto specificno "hackersko" ime, kako sto e na primer TcM :p ), i da se znae deka e prviot genij na koj mu teknalo takvo nesto.:ha:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.683
30.133
kalco.ru
Значи има програмери, коишто прават штетен код, и го ставаат на интернет фрее, за некој да се зафркава со други луѓе.. а програмерите да немаат никаква корист од програмата ?
I don't think so.


Nazalost taka e ....ali ne e sepak besplatno on mozda ja uploadiral za pari nekoja ja simnal (platil za nea) i posle toj ja pustil free ali u sekoj slucaj glupa rabota:ua:
 

ac1d

Intern
24 септември 2008
410
14
Toa deka nekoj pravat virusi samo za da imaat korist nemora da znaci nekoj gi pravat samo od onaka kolku da zaebat drugi luge :/
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.571
Членови
31.490
Огласи
25
Најнов член
julioschneider
На врв Дно