• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

trojan.Popuper

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dean_suvi

Intern
18 септември 2008
27
0
pred nekoj den mi se zakaci vakov virus i non stop sega mi se javuva, antivirusot mi go registrira go brise i pak posle se javuva, mi go usporuva i kompjuterot i internetot ako nekoj znae kako da go izbrisam neka pise. fala odnapred
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Рестартирај го компјутерот во Safre mode и потоа пушти го антивирусот да го исчисти. Мислам дека после тоа нема да ти се појавува. :)
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Моја препорака ти е да го скенираш со BitDefenter Trial во SafeMode како што рече AMD, а после да го скенираш и со SpyBot: S&D и Smit Fraud Fix.

Вака дефинитивно знаеш дека си го отстранил вирусот и сите негови траги.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

dean_suvi

Intern
18 септември 2008
27
0
ok ke go napravam toa a eve so mi pisuva koga mi go naoga za nego
trojan.popuper
threat level-- medium
Description:A malicius program that may represent a security
risk for your computer or netvork environment. in adition, the detected sample
content the folowin characteristicks:
- a program that can be used to hijack certain aspects of users web browser
funkcionality (such as home page,search page, and security settings)
The treat is also know as: addclickadware/securitylevel[Panda]AdWare.win32.agent,
variantsAdWare.Win32.BHO.rh [kaspersvariantsHoax.Win32.Renos
VARIANTSQUICKNAVIGATE.puper.dll.gen[Mcafee]
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно