1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трипод за телефон Redmi Note 5 6 inch

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од Avid, 15 Мај 2019.

 1. Avid

  Avid
  Guru

  4,467
  6,721
  21 Јануари 2009
  Некој да препорача трипод од кај да земам за Redmi Note 5 Pro, 6 инчи е екранот ама не знам дали се генерички триподите за сите 6 инчни екрани или сепак зависи и од димензиите на целиот телефон?
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,323
  2,051
  13 Јануари 2014
  Машко
  Триподот не е толку битен, адаптерот може да е проблематичен. Претежно ги прават да го фати телефонот по ширина, така да измери колку е широк телефонот и барај според таа димензија адаптер.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  254
  242
  25 Април 2011
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,606
  1,223
  2 Јануари 2012
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 5. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  290
  304
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  Ова ќе му дојде како бледа копија на manfrotto?

  [​IMG]

  Доста ги фалат и позитивни ревјуа има на интернет за нив, и кошта само 22$

  amazon link
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 6. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  591
  991
  16 Јануари 2016
  Машко
  Го има и кај нас Manfrotto PIXI Mini Table Top Tripod
   
  На xristijanGTI и Avid им се допаѓа ова.
 7. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,606
  1,223
  2 Јануари 2012
  Држач за телефонот има кај нас да се земе? Инаку мене не ми е толку за функција како трипод туку повеќе да може да се држи како на стап телефонот за полесно да се снима.
   

Сподели

Вчитување...