Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Trident Z RGB DDR4-3000 CL16 4x8 GB

Статус
Затворена за нови мислења.

tomi

Sensei Модератор
16 април 2007
9.870
3.834
Скопје
tomi додаде нов оглас:

Trident Z RGB DDR4-3000 CL16 4x8 GB - 10.000 ден.

Купени од Нексио, гаранција е помината.... рамовите се перфектни


Видете го целиот оглас...
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.997
10.595
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
64GB (2x32) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XT 20GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro
За Рајзен 5*** серија и 7*** серија, G.skill се феноменални. Ако не се лажам први извадија EXPO профили. За 5900Х користам 4х8 3200 C15, за 7950Х користам на 6000 C30/38/38/76 на и5 13600 користам d5 7200 c32, само G.skill.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.302
Мислења
978.078
Членови
35.585
Најнов член
Megi
На врв Дно