Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Трејдам gaming процесор за workstation процесор.

Serko

Gaining Experience
30 август 2018
132
303
Serko додаде нов оглас:

Трејдам gaming процесор за workstation процесор. - Проценка

Здраво, како што пишав во насловот, нудам Ryzen 5800X3D во замена за Ryzen 5950X.
Процесорот нема никаква мана, го менувам бидејќи ми треба процесор со повеќе јадра за multithreading работа.
Возен на X570 матична со 240mm AIO, стар е 1 година, со гаранција и е купен од Инсомниа.
Доколку некој го интересира, имав среќа во "sillicon lottery" така што е добар sample и тера -30 на сите јадра на Curve Optimizer со PBO2 без нестабилности (За оние што сакаат да ја извадат секоја капка во...

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.238
Мислења
977.194
Членови
35.549
Најнов член
romejonas01
На врв Дно