• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Траженост на пазар на C++

  • Ја почнал/а темата
  • #1

aleks(c#)

Intern
4 ноември 2008
8
0
zdravo me interesira sto mislite za toa kolku e trazen c++ na makedonski pazar i dali e dobro platen vo sporedba so drugite jazici kako c,c#,java i taka natamu.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Да. Еден од најбараните програмски јазици на денешницава. Доста моќен јазик. Често се врти на форумов за тоа дека и јава зема голем замав, што е подполно точно.

btw. Разгледај низ темиве. Има доста дискусии за ова.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,917
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно