1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трансфер од лаптоп на лаптоп

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од kire_33, 12 ноември 2019.

 1. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,302
  11,417
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Се поставува како вебсервер на 127.0.0.1 и слуша. Се најавуваш преку Windows Explorer, што во Седмица се` уште е исто со Internet Explorer (со некои ограничувања, но веројатно програмот ги заобиколува или не му се битни зашто не му влијаат на работата).

  За крак од тоа што видов ги има неколку, може да се најде, само треба да се погоди скроз истата верзија. Нели, забрането е да споделуваме јавно, а и не би знаел кои се чисти од вируси, а никако не би сакал да пробувам...

  Не знам дали ги правиш сите чекори, еве најдов друг постар, поедноставно е, правиш фолдер на c:\flexlm па со ЕнвВар му покажуваш дека лиценцата е таму, внесуваш во кејгенот МАК адресата... Мислам дека и со твојот би требало да работи, ако дошол со него.
   
  На kire_33 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  177
  84
  16 Февруари 2012
  Машко
  Се откажувам, :)
  Ако има некој со фирма, во близина на Прилеп, и се нафати да го среди трансферот од еден на друг лаптоп слободно нека ми испрати ПП со понудата и рок за колку време ќе биди сработено.

  Благодарам
   
 3. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  177
  84
  16 Февруари 2012
  Машко
  Инаку да успеав се најавив на серверот, ја направив лиценцата со нотпад,
  но комплетно не сака да работи само дел
   
 4. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,623
  1,393
  27 Јануари 2011
  Машко
  Колку кошта лиценца? Колку кошта оваа полулегална работа за трансфер на лиценца?
   
 5. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  177
  84
  16 Февруари 2012
  Машко
  Појма немам не видов некаде цена каде што може да се купи и инсталира
   

Сподели

Вчитување...