• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Transcend мемории

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Ме интересира што мемории се. Со каков квалитет. Каде се во споредба со Kingston, Corsair, Hynix, PQI, Micron.... Oвие ги набројав бидејќи сум имал прилика да ги користам и имам какво-такво искуство со нив.
Некој да ги користел?
 
M

Mr.Alien

Гостин
TRANSCEND се ОК како производители на мемории. Секако, и тука има категории, како и кај другите. И Corsair има во својата понуда и value модели, покрај ТОП класата DOMINATOR.
Во однос на PQI...не вреди да се споредуваат. PQI никогаш не сум ги сметал за класа.
Значи, зависи од тебе, каков модел, т.е. од која категорија сакаш.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
Јас имам усб стик од 2 гига и никогаш не ми напрајл проблеми и еднаш го забораив у панталони, а мајка ми ги опна у машина да се перат. и после за чудо невидено, пак работеше. усбто ми е марка Transcend од оние плавите :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Јас имам усб стик од 2 гига и никогаш не ми напрајл проблеми и еднаш го забораив у панталони, а мајка ми ги опна у машина да се перат. и после за чудо невидено, пак работеше. усбто ми е марка Transcend од оние плавите :)
Pa neznam kolku voopshto se upropastuvaat usb-ata od voda.. Mislam dena ne stvara nikakva shteta vodata..
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
е не ствара штета ако не е под напон. ама ако е уклучено усбто .,., бог да чува :) ама у машината има грејач кој грее и до 70 степени целзиусови., и освен тоа пак работи :))
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Да ја искористам приликата да не отварам нова тема, може ли некој да даде оценка за Super Kingmax, RAM меморија. Му се извинувам на запоцнувачот на темата што му упаѓам вака.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,947
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно