1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Transcend JetDrive Lite 128GB for MacBook Air 13"

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Zombie, 20 Февруари 2020.

 1. Zombie

  Zombie
  Gaining Experience

  97
  105
  2 oктомври 2008
  Како што гласи насловот, продавам додатна меморија Transcend JetDrive Lite 128GB за Macbook Air 13" од 128GB.
  Купена е некои 100тина евра, немам идеја колку би идела сега.
  Ја продавам зошто така ми стои веќе 2 години скоро.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Zombie

  Zombie
  Gaining Experience

  97
  105
  2 oктомври 2008
  Никој бе дечки? Бар ориентационо? :)
   
 3. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,186
  647
  12 Април 2017
  Машко
  Сериозно? Специјална мемориска има за Макбук?

  На Ebay идат од $30-$50
  На Amazon $60-$80
   
  Zombie, FLEGMA и на Маша им се допаѓа ова.
 4. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  50 евра кошта нова во италија,така да би рекол 1200 ден max
   
  На Zombie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,606
  13,864
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ако 50 евра е нова во Италија, тогаш 2к
   
  На Zombie и Oktar им се допаѓа ова.
 6. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  Едит..48 евра је варијанта jdl 330, а jdl 130 како од моделот горенаведен кошта 35 евра нов,така да би рекол max 1000 ден Screenshot_20200222_154542.jpg
   
  На Zombie му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Pece Elektronika
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  4,278
 2. Zombie
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,576
 3. Oktar
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,030
 4. sp1on

  Продадено MacBook Pro 13/Mid 2012

  sp1on, 6 Јуни 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  940
 5. DonFrozex

  Проценка MacBook Pro, 13", 2017

  Одговори:
  10
  Прегледи:
  749
Вчитување...

Сподели

Вчитување...