1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

tp-link 841 (iptv)

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од oneye, 28 Јануари 2019.

 1. oneye

  oneye
  Intern

  11
  3
  16 ноември 2018
  Машко
  Дали знае некој што е разлика кај тп-линк рутерите ако се сетира една лан порта за иптв, поточно ме интересира разликата ако е сетирана или ако не е. И да не е сетирана лан портата, иптв може да се гледа
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 2. oneye

  oneye
  Intern

  11
  3
  16 ноември 2018
  Машко
 3. ARMac

  ARMac
  Unbeatable

  5,241
  5,533
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не е за кај нас ова. Телеком ти дава Хуавеи со веќе конфигурирани iptv порти.
   
 4. oneye

  oneye
  Intern

  11
  3
  16 ноември 2018
  Машко
  Мислев на иптв што не е од телеком

  Испратено од Redmi Note 5 преку IT.mk форум апликација
   
 5. ARMac

  ARMac
  Unbeatable

  5,241
  5,533
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Него?

  Ако мислиш на IPTV од нет купен/украден/позајмен тоа не е прав IPTV, повеќе е Internet TV не се за тоа тие опции. Тие опции се кога од провајдер добиваш прав IPTV преку посебна порта на терминалот. Пошто кај нас сите даваат уреди со преконфигурирани порти за IPTV, ова не ти треба.
   
 6. oneye

  oneye
  Intern

  11
  3
  16 ноември 2018
  Машко

Сподели

Вчитување...