1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Touch driver za Tesla M8WK

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од Zarko, 25 oктомври 2017.

 1. Zarko

  Zarko
  Intern

  38
  6
  22 Јуни 2010
  Таблетов го имам 2ипол години, решив да го форматирам зашто беше преполн, башка со избришана recovery партиција. Не помислив дека ке ми направи проблем со драјвер оти претходно го надоградив од w8.1 на 10.
  Го реинсталирав и со 8.1 и со 10 сега, сите драјвери ги наоѓа, освен за тачот. И гуглав и со сите софтвери пробував, го нема.
  Некој добронамерник кој го има таблетов ако сака export на драјверот да му направи и да ми го прати/закачи овде ќе бидам многу благодарен. Или некој кој можеби сака да го најде по нетов каде што јас неуспеав, hardware id ACPI\MSSL 168A, веројатно е Silead GSL 3670
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,185
  6,288
  27 Март 2014
  Мислам дека се продаваше таков таблет овде на форумот.. Види провери ако сака да ти го извади.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,859
  3,913
  28 oктомври 2008
  Сака да го извади, само подоцна

  Испратено од Redmi Pro преку IT.mk форум апликација
   
  На Krkac, Jovan2389, HardCorec и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Zarko

  Zarko
  Intern

  38
  6
  22 Јуни 2010
  Голема благодарност до Banjifiko за драјверите, ми заштеди нервози и време губење, тачот си работи како што треба :)
   
  Krkac, HardCorec, DrMTR и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. nsaloski

  nsaloski
  Intern

  1
  0
  4 ноември 2017
  Dali mozes i mene da mi gi prepratish i dali tabletot go koristish na win10 bidejci imam problem so zvukot na win10 Ti blagodaram

  Испратено од SM-G357FZ преку IT.mk форум апликација
   
 6. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  676
  621
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  А да ги закачите негде на web да ги има за сите кои се заинтересирани?
   
  На Krkac му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,859
  3,913
  28 oктомври 2008
  Krkac, Zarko, maci и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Zarko

  Zarko
  Intern

  38
  6
  22 Јуни 2010
  Симни ги од горниот линк, и преку device menager апдејтирај ги сите каде нема драјвер или има конфликт.
  Нема врска што се од 8 на 10, работат секако
   

Сподели

Вчитување...