Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Total War: Rome 2 (Emperor edition)

Kikobe

Intern
22 мај 2016
2
1
Здраво на сите, нов сум на форумот и се регистрирав со цел да ви ја кажам играта која верувам дека некои од вас ја знаат Total War: Rome 2 (Emperor edition), од Total War серијалот. Играта се игра од 280тата година п.н.е, можете да сте Македонија, Рим, Спарта, Атина и сите други антички држави и племиња. Во играта главно обележје е стратегиското војување. Се склучуваат сојузи, се објавуваат војни, се прават дипломатии разни. Треба економија добра да изградите. Се регрутираат војски. Се поместуваат војски, се опседнуваат градови, освојувааат нови територии и што е најинтересно битките се водат на поле и сами одлучувате каква стратегија ќе користите за да го покорите непријателот (сето тоа е кампања).

Ја објавив статијата со цел да најдам некој кој би ја играл играта со мене multiplayer, заедно да освојуваме и да војуваме, ќе ја играме LAN преку tunngle. Кој е заинтересиран слободно нека каже, сум играл кампањи со странски играчи ама 2-3 дена само и послем никаде ги нема.

Играта е излезена 2013 година и има одлична графика.

Видеа во врска со кампањата:
View: https://www.youtube.com/watch?v=m3DE9q21dQw


Видео, како се играат битките:
View: https://www.youtube.com/watch?v=JfHyYjnsoa8


Се надевам ќе има заинтересирани.. Дури може повеќе играчи да играме битка на пример, 2v2, 3v3, 4v4​
 
Последна промена:

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.762
10.243
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Шо се деси со старото добро вадење очи на столева со чатал со пачки? И гаѓањето параноични баби шо проаѓаат од таму, скриен у "куќата" на дрво? Одлична графика имаше упм, се се одвиваше во живо...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.233
Мислења
977.054
Членови
35.543
Најнов член
Dime19
На врв Дно