• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Toshiba Portege G810

  • Ја почнал/а темата
  • #1

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Toshiba претстави нов Pocket PC уред - моделот Portege G810, кој го споредуваат со Touch Cruise на HTC.

Eдна од битните работи поврзани со овој паметен телефон е и неговиот дизајн, па освен атрактивноста треба да се издвои и ширината од само 14 милиметри.

Екранот е со големина од 2.8 инчи и QVGA резолуција, и нормално - чувствителен на допир, а корисниците ќе ја ценат и GPS поддршката преку вградениот GPS приемник, како и поддршката за Wi-Fi и USB 2.0.

Toshiba Portege G810 доаѓа со Qualcomm MSM7200 400MHz процесор, 256 МB ROM и 128 MB RAM, батерија со капацитет од 1530 МаH, а работи на Windows Mobile Professional оперативниот систем.

Од мултимедијалните опции треба да се спомне камерата од 3 мегапиксели со автоматски фокус, FM радиото со RDS и Windows Media плеерот.

На пазарот би требало да се појави во вториот квартал годинава, а ценате сеуште не е објавена.извор:Кајгана
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно