• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

TOS, Privacy Policy, Copywriting

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Епа вака,
ме интересира како по ваше треба да изгледа содржината на составот на едни правила на користење на сервис, јузери и слично. И дали е морално сетоа тоа пред да биде изведено на интернет, да биде заведено од судски орган, нотарски и слично ?
Според мене еден ваков документ би требало да биде поделен на правила за користење на сервисот од страна на обичен посетител а од друга страна и за регистриран јузер, секако доколку сервисот го дозволова тоа. Исто така овие правила не се доволно земени во предвид од страна на самиот корисник. Сите многу често брзо ги одбегнуваме, и одма демек ЈЕС се согласувам со вашите услови. И мислам дека не се потребени есејски услови по 300 страни, но сепак кој има шо да каже, има .... јбг .. :ermm:
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Освен правилата што се на форумот, еве по наше како би требало да изгледаат горенаведените услови..

http://it.com.mk/index.php/Uslovi-za-koristenje
http://it.com.mk/index.php/Privatnost
http://it.com.mk/index.php/Za-nas
http://it.com.mk/index.php/Redakcija
http://it.com.mk/index.php/Marketing
http://it.com.mk/index.php/Pres-Centar
http://it.com.mk/index.php/Chesto-postavuvani-prashanja

Овие линкови се наоѓаат најдолу на порталот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,674
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно