• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Torrentflux хостинг

The Man

Gaining Experience
24 април 2008
173
52
Ма каков torrentflux... купи dedicated сервер, ако ти треба помош - за 1 саат ќе ти го припремам uTorrent и WebUI за истиот. Ќе вадиш 11mB/s. :) Се разбира, не знам баш која ти е целта, ниту пак буџетот, ама изјасни се, па ќе ти дадам предлог.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Точно поради буџетот побарав инфо со нагласување torrentflux, како што гледав на нет има поефтини пакети отколку dedicated
буџет 20-40 долари месечно
 

The Man

Gaining Experience
24 април 2008
173
52
Точно поради буџетот побарав инфо со нагласување torrentflux, како што гледав на нет има поефтини пакети отколку dedicated
буџет 20-40 долари месечно
Премал буџет имаш, тоа е тоа. И ТФ хостовите или се scams или пак ќе добиваш максимум 1mB/s ако имаш среќа и минијатурен хард диск.
Моја препорака ти е http://seedhost.eu/seedbox (најдолните пакети), ништо друго. Колку за споредба, на dedicated сервер од OVH до денес имам 10TB traffic. :tainstven:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,184
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно