1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Торрент на Иос (Ipad, Iphone)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Tobey, 18 Мај 2019.

 1. Tobey

  Tobey
  Intern

  161
  35
  23 Април 2017
  Здраво, сакам да земам солиден таблет во главно за мултимедиа и сакам да прашам дали на ипад може да се гледаат филмови од страните како popcornserbia, gledalica и слични страни.
   
 2. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  981
  1,114
  11 Март 2011
  Се што е HTML5 стрим може, доколку е Flash не може, т.е. за Flash има некои алтернативни браузери (пример Puffin Web Browser) и програми, но не работат како што треба (барем кога јас сум пробувал).
   
  DonFrozex, mdeni и на Speedster им се допаѓа ова.
 3. The-spiki

  The-spiki
  Gaining Experience

  62
  63
  26 Април 2008
  Машко
  System Administrator
  Одговор на главно од твое прашање е ДА. Постои солиден таблет од Apple на кој што можеш да гледаш филмови и мултимедија.

  А вака другарски ти кажувам, Тоби, внимавај што пишуваш, ќе те сотрат зилоти :)

  Иос = iOS
  Iphone = iPhone
  Ipad = iPad

  Торент != стрим ... (иако постои вистински streaming torrent client browser, процентуално многу мал од тие страници со филмови се тоа)

  На телефон (iPhone) нема многу смисла да гледаш филмови, па дури и таблет (iPad).
  За тие пари колку што кошта нов Apple уред (наменет за нешто друго а не гледање тв) можеш да си купиш асален 55" телевизор.
   
  На Rukfash и se007 им се допаѓа ова.
 4. Tobey

  Tobey
  Intern

  161
  35
  23 Април 2017
  Фала за советот, јас сум во Прага и голем дел од времето го поминувам во патување па ми треба нешто преносно и да сакам да си го отепам времето on the go е сега поради тоа што аппле има некое ограничување за пиратерија дали може да ми препорачаш некоја страница за гледање на филмови for free :)
   
 5. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  981
  1,114
  11 Март 2011
  Мислам дека погрешно разбра од погоре. Apple не блокира веб страни или било каква друга пиратерија што е онлајн.

  Но имаат висок стандард за Apple сторот. Уште пред години Стив Џобс со јавно обраќање ја откажа поддршката за Flash на нивни уреди, поради безбедносни пропусти и послаб квалитет на софтверот.

  Popcorn Serbia можеш да гледаш затоа што не стримаат на Flash, како и повеќето сервиси денеска.

  Ако купуваш таблет, мислам дека iPad се далеку пред другите, останатите како да кренаа раце од тој сегмент
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. elvie
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,031
 2. Oliver!
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,528
 3. null_ptr

  Продадено iPad Air 16GB WiFi

  Одговори:
  3
  Прегледи:
  775
 4. Tobey
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  510
 5. mkextremer
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  244
Вчитување...

Сподели

Вчитување...