1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

торент клиенти..

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од Srdjan, 7 Август 2009.

 1. Srdjan

  Srdjan
  Intern

  44
  0
  26 Јули 2009
  Нов сум во убунту OS па ме интересира кој е најдобар торрент клиент. И воедно ке видам кој се е во функција
   
 2. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
 3. dragonV

  dragonV
  Intern

  198
  14
  10 Декември 2008
 4. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  193
  22 Декември 2007
  BitTorrent . Има поддршка за Windows, Linux и Mac.
   
 5. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Transmission, сум го користел на OS X, и сум бил презадоволен.
   
 6. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,271
  552
  3 Април 2008
  Јас користам ktorrent, но не сум истажувал многу, многу... едноставен е, ги има основните можности, има вграден search преку разните online сајтови... што повеќе ми треба :)
   
 7. Srdjan

  Srdjan
  Intern

  44
  0
  26 Јули 2009
  fala mislam deka ke prodolzam so bittornado ... nekako naj simple mi e
   
 8. m3ntal

  m3ntal
  Intern

  112
  8
  5 Февруари 2009
  Јас ти препорачувам utorrent под Wine, еве сега го користам и мој личен впечаток е дека работи дури побрзо од под Windows.
   
 9. Garfield

  Garfield
  Intern

  277
  4
  9 Декември 2007
 10. kicedz007

  kicedz007
  Баниран/a

  215
  10
  7 Декември 2008
  BitTorrent и ништо друго...:bravo::bravo::bravo:

  ако сакаш види го мојот туторијал за тоа како да го подобриш bittorrent

  http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=9805
   
 11. Srdjan

  Srdjan
  Intern

  44
  0
  26 Јули 2009
  Go razgledav tvojot tutoraial Kicedz007 fala za pomosta ama mene nekako transmission mi pravi keif najvise...
   
 12. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  676
  144
  10 Мај 2007
 13. kic94

  kic94
  Intern

  63
  0
  29 Септември 2010

  Брат го симнав,и како сега да го исталирам ...
   
 14. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,271
  552
  3 Април 2008
  @kic94
  во Linux не симињаш безвезe програми од интернет, туку.. ако користиш Ubuntu влези во Ubuntu Software Center и побарај таму bittorent ќе ти даде поголем избор (и мислам дека transmission или deluge или ktorrent ти се подобра опција)
   
 15. kic94

  kic94
  Intern

  63
  0
  29 Септември 2010
  Јас го имам исталирано Deluge BIT TORRENT CLIENT,transmission но ни двете не работет симнувам фајл (утторент) не почнува да спушта www.torrentz.com спушатам торенти од ова страница можеби е до тоа,нзн :chudenje:
   
 16. ac1d

  ac1d
  Intern

  410
  14
  24 Септември 2008
  Transmission ti e vsusnost Bittorrent. Koristi transmission najdobar e i najbrz.

  p.s. se izvinuvam toa sto nemam makedonska podrska samosto formatirav masinata i me mrzese da gi sreduvam tie raboti vecerva :/
   
  1 person likes this.
 17. JNenad

  JNenad
  Intern

  38
  1
  20 Декември 2007
 18. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
  Transmission e najdobar imao. Sum koristel dosta drugi, ali ovoj e najednostaven i ja vrsi rabotata.
   

Сподели

Вчитување...