1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Торба/sleeve за 14" лаптоп?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од toshex, 18 Септември 2018.

1. toshex

toshex
    Unbeatable

4,138
    4,264
    18 Септември 2013
    Машко
    Ми треба 34х24×1.8цм слив/торба за лаптоп. Препораки со линкови и залиха локално ако може. Не успеав сам да се снајдам на сајтовиве наши.

Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација

2. fuzzjaw

fuzzjaw
    Practice makes perfect

1,039
    1,605
    13 Јануари 2014
    Машко
    Препорака од мене за ова. Имаш неколку големини, со тоа што оваа е за 14" лаптоп. Ако имаш 14" ултрабук, веројатно и во помалата ќе го собере. Неколку месеци маста и ја вадам, засега е одлична.

3. toshex

toshex
    Unbeatable

4,138
    4,264
    18 Септември 2013
    Машко
    Thanks! Ваков некој совет барав.

EDIT: Како е падингот внатре? Сликни некоја слика ако не ти е проблем. Ќе мора јас на лице место да проверам ко шо изгледа, пошо големиот ќе ми е голем а помалиов не знам дали ќе одговара на димензии.

Последна промена: 18 Септември 2018
  4. omegaRED

omegaRED
    Unstoppable

2,288
    2,599
    13 Септември 2011
    Машко
    Проект менаџер
    Јас имам ваква.

Ја купив пред некоја година од Анхоч. Мала, поставена, водоотпорна, со џеб за полнач/екстерен диск и слично. Препорака, ако уште се наоѓа.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

5. fuzzjaw

fuzzjaw
    Practice makes perfect

1,039
    1,605
    13 Јануари 2014
    Машко
    И јас би предложил да провериш, јас ја враќав едната, голема беше. Инаку има некој мек padding, не е премногу дебел ама го има. [​IMG][​IMG][​IMG]

Sent from my Dyson V8

На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
  6. smole

smole
    Unstoppable

3,014
    3,417
    18 Април 2007
    Јас имам Lenovo 14" sleeve, направен е од Таргус и е иста внатрешноста како на сликите над овој пост, само што патентот е на пократката страна и на подолгата страна има рачка да го носиш како ташничка.

Скроз е црн, пишува Lenovo и е поубав од овој погоре :)

На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
  7. toshex

toshex
    Unbeatable

4,138
    4,264
    18 Септември 2013
    Машко
    Благодарам и на двајцата, значи ако таргус ги прави и за леново солиден бренд е. Ќе отидам прва прилика у анхоч да проверам како изгледаат у живо и кој ќе се фати на димензии.

На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...