1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Торба/sleeve за 14" лаптоп?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од toshex, 18 Септември 2018.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,138
  4,264
  18 Септември 2013
  Машко
  Ми треба 34х24×1.8цм слив/торба за лаптоп. Препораки со линкови и залиха локално ако може. Не успеав сам да се снајдам на сајтовиве наши.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,039
  1,605
  13 Јануари 2014
  Машко
  Препорака од мене за ова. Имаш неколку големини, со тоа што оваа е за 14" лаптоп. Ако имаш 14" ултрабук, веројатно и во помалата ќе го собере. Неколку месеци маста и ја вадам, засега е одлична.
   
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,138
  4,264
  18 Септември 2013
  Машко
  Thanks! Ваков некој совет барав.

  EDIT: Како е падингот внатре? Сликни некоја слика ако не ти е проблем. Ќе мора јас на лице место да проверам ко шо изгледа, пошо големиот ќе ми е голем а помалиов не знам дали ќе одговара на димензии.
   
  Последна промена: 18 Септември 2018
 4. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,288
  2,599
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Јас имам ваква.

  Ја купив пред некоја година од Анхоч. Мала, поставена, водоотпорна, со џеб за полнач/екстерен диск и слично. Препорака, ако уште се наоѓа.

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
 5. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,039
  1,605
  13 Јануари 2014
  Машко
  И јас би предложил да провериш, јас ја враќав едната, голема беше. Инаку има некој мек padding, не е премногу дебел ама го има. [​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my Dyson V8
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 6. smole

  smole
  Unstoppable

  3,014
  3,417
  18 Април 2007
  Јас имам Lenovo 14" sleeve, направен е од Таргус и е иста внатрешноста како на сликите над овој пост, само што патентот е на пократката страна и на подолгата страна има рачка да го носиш како ташничка.

  Скроз е црн, пишува Lenovo и е поубав од овој погоре :)
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 7. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,138
  4,264
  18 Септември 2013
  Машко
  Благодарам и на двајцата, значи ако таргус ги прави и за леново солиден бренд е. Ќе отидам прва прилика у анхоч да проверам како изгледаат у живо и кој ќе се фати на димензии.
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...