• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Topping L30 засилувач за слушалки

Статус
Затворена за нови мислења.

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8.893
11.685
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
gokica додаде нов оглас:

Topping L30 засилувач за слушалки - 6.000 ден.

Добар ден.


Topping L30 засилувач за слушалки и пред засилувач за звучници. Го купив пред некои десет дена и е под гаранција од пикс плус 1 година. Црн по боја.

Сеуште стојат целофаните/лепенките на него. Практино не користен. Затоа и го продавам. Така стои од како е купен. Сериски број 2012ХХХ со сите заштити.

Цената во...

Видете го целиот оглас...
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8.893
11.685
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Ајде 5,500 денари.

Ќе купувам друго па сакам да си оправдам чекор со продажба на овој уред зашто нема да го користам. Имам друг помоќен засилувач. Не дека парите нешто значајно ќе променат. Ионака сум расипи-куќа :)

Станува збор за бестбај буџет уред кој го засилува значајно свукот на слушалки. Може да се користи на PC, конзола, рисивер, DAC итн. За сите видови на слушалки.

Притоа без никакво обезличување на звукот дава можност да си играте со иквилајзер. Без клипинг на звук, да слушате погласно од претходно. Со што може да засилите ефекти во игри, детали во музика, филмови и сл.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8.893
11.685
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Последна цена 5,000 денари.

На али / ибеј се движи накај 9,000. Како за првата така и за втората генерација. Кај Gjirafa50 исто го има но е значајно поскапо.

Да напоменам дека е и при-амп за звучници. Ако не сте задоволни од излезот може да донесе подобрувања.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8.893
11.685
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Продадено. Со здравје да се служи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.414
Мислења
900.375
Членови
32.127
Огласи
505
Најнов член
Medelin
На врв Дно