• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Топ 10 Plugins за Photoshop

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Dark_Crow

Intern
10 април 2007
89
0
www.myspace.com
Според мене овие се најдобрите plugini кои Photoshop го прават најдобар


NeatImage Plugin
Plugin za "noise reduction" kaj slikite

Kodak ROC pro
Plugin za korekcija na sliki

Genuine Fractals
Plugin za zgolemuvanje na sliki( My Favourite :))

Noise Ninja
Najdobriot plugin za "noise reduction"


Virtual Photographer

Plugin za dodavanje na kvalitetni efekti kaj slikite

The Imaging Factory...B&W conversion
Plugin za konvertiranje na slikite vo crno&belo

AV bros page curl
Plugin za dodavanje na takanareceniot efekt "Page Curl"

Fred Miranda's Plugins
Razni Plugini

Nik Color Efex 2.0
Plugin za dodatni Filteri

Photokit Sharpener
Plugin za efektot "Photo Sharpening"

Па ако знаете и за уште некој друг кажете;)
 
M

Mr.Alien

Гостин
Навистина интересно, но....

....имаш ли crack/serial/patch или било што за нивно ЛЕГАЛНО користење :eek: ?
Од мене еве нешто:
http://softarchive.net/2007/04/20/depth_of_field_generator_pro_v3073_plugin_for_ad0be_photoshop.html
http://softarchive.net/2007/04/28/genuine_fractals_print_pro_v50_plugin_for_ad0be_photoshop.html
http://softarchive.net/2007/04/18/arcsoft_cut_it_out_v1003_plugin_for_ad0be_photoshop.html
http://softarchive.net/2007/04/18/digital_film_tools_55mm_v727811_plugin_for_ad0be_photoshop.html
http://softarchive.net/2007/04/16/adobe_photoshop_plugins_mega_pack.html

и уште доста други.
Но, за да го запазам куќниот ред :) , ова се кракувани plug-ини.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Dark_Crow

Intern
10 април 2007
89
0
www.myspace.com
....имаш ли crack/serial/patch или било што за нивно ЛЕГАЛНО користење :eek: ?
.
Па ако се користи крак или пач низ програма тогаш нема да биде легално така??? :p :p :p
Па ако сакаш некој плугин посебно пиши ми и ке се потрудам да ти најдам крак или сериал итн...
 
M

Mr.Alien

Гостин
Па ако се користи крак или пач низ програма тогаш нема да биде легално така??? :p :p :p
Па ако сакаш некој плугин посебно пиши ми и ке се потрудам да ти најдам крак или сериал итн...
ЛЕГАЛНО во преносен смисол, не ме разбра.
Сепак, фала за понудата, ако не се снајдам, ќе те контактирам.;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно