Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Топ 10 најдобри книги за PHP

Rufflesaurus

Gaining Experience
16 јуни 2018
196
422
Скопје
davorminchorov.com
Напишав листа со книги за сите тие што работат со или учат PHP, без разлика на тоа кои рамки ги користите.

Има доволно содржина за следните неколку години да се учи и експериментира.

Наскоро ќе излезе и блог статија.

Еден од авторите додаде линкови со 20% попуст за неговите книги.

View: https://twitter.com/davorminchorov/status/1600037336598863872
 

Rufflesaurus

Gaining Experience
16 јуни 2018
196
422
Скопје
davorminchorov.com
Конечно ја напишав и блог статијата за да може полесно да се чита, каде што додадов уште неколку бонус книги, а и додадов мое мислење за некои од книгите кои ги имам прочитано.

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.780
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно