1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Top 10 листа на лаптопи

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од trakilaki, 20 oктомври 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Според CNET вака изгледа топ листата на десетте најдобри лаптопи.
  А според вас?

  1. Toshiba Qosmio G35
  2. Sony VAIO SZ
  3. Lenovo ThinkPad X60s
  4. Gateway NX100X
  5. HP Compaq Presario V5000Z
  6. Dell XPS M1710
  7. Panasonic ToughBook 74
  8. Sony VAIO UX
  9. MacBook Pro
  10. Dell XPS M2010


  http://www.cnet.com/Top_10_notebooks_laptops/4520-6022_1-102337-3.html
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,828
  26,022
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  VAIO FAN дефинитивно 2 и 8:bravo:
   
 3. newpain01

  newpain01
  Intern

  248
  0
  24 Јануари 2008
 4. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
 5. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
  дефинитивно алиен одличен дизајн добри перформанси (сите се добри а м15х е некако подобар:) ) и
  после него е мак
   
 6. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
 7. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  По кои критериуми е составана листава?
   
 8. TheWizzz

  TheWizzz
  Intern

  123
  3
  1 ноември 2007
  и јас сакам да го знам ова...
   
 9. Supervisor

  Supervisor
  Intern

  82
  19
  15 oктомври 2008
  MacBook Pro треба да биде многу повисоко на листата.
   
 10. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Нема конкретни критериуми... Еден е најбољи за гејминг, еден за портабилити, еден за незнам што... Мислам дека требале да седнат и за исти критериуми да направат листа, не вака... Али ај да не мрчам... :)
   
 11. BSOD

  BSOD
  Intern

  709
  46
  5 Јуни 2008
  Базирано на рецензии за секој поединачно НО во 2006. Стара е листата
   
 12. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  на trakilaki му застанал календарот... :))
   
 13. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Другпат внимавајте малку на датумите на вестите, статиите, рецензиите или било што пред да постирате на форум. Две години е ептен старо ова. :ha:
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...