1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Toolkid

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од mariomako, 19 Март 2010.

 1. mariomako

  mariomako
  Гостин

  Здраво,
  неможев да најдам на интернет бесплатно преземање на ТулКид онаа програма што ја има по училиштата со основните ако има некој линк за директно преземање или торент нека ми даде
  Поздрав
   
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,476
  1,080
  8 Декември 2009
  Мислам дека неможе да се најде тоа програмче,од проста причина што е правено во македонија или е македонска верзија.Побарај од некој во основните училишта од администрацијата за информатика,можеби има.
   
 3. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Јас мислам дека можам да го најдам тоа што го бараш.Тоа беше програма за деца до 8 одд. Професорот на факс.ни ја даде бидејки тој ја има правено.Сега за сега не можам бидејки ја немам во овој ком.ама од понеделник ако си заинтересиран можам да ја качам на некој сервер и да го постирам линкот.А патем за шо ти е програмава?:))
   
 4. mariomako

  mariomako
  Гостин

  брат ми по цел ден ме замара да му ја најдам тој е 3 одд и играле на училиште по информатика и многу му се допаѓа таа програма и оној Тукс Пеинт, Тукс Пеинт ја најдов али оваа неможам да ја најдам. Ако можеш хостирај ја на некој сервер и дај линк. Ја побарав од професорот по информатика и не ми го дава
  Поздрав
   
 5. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Единствено да ја качам на сервер, и оттаму да ја превземеш бидејки како што кажа и самиот професорот не ја давал. Очекувај од понеделник да ја прикачам само незнам дали е дозволено да прикачувам туѓи дела на форумов, ако не е тогаш преку ПП.
  Позз!!!
   
 6. mariomako

  mariomako
  Гостин

  Ајде дали некој ќе може да ми го најде Тук Кидс
   
 7. LadiC

  LadiC
  Intern

  74
  9
  26 Февруари 2009
  Машко
  Сеуште ништо од ТукКидс?
   
 8. mariomako

  mariomako
  Гостин

  хах сеуште овој не го качи на сервер, иначе не е ТукКидс сум погрешил, ТулКид е
   
 9. LadiC

  LadiC
  Intern

  74
  9
  26 Февруари 2009
  Машко
 10. alekcackko

  alekcackko
  Gaining Experience

  438
  69
  10 Август 2012
  Машко
  Играње Half life 1 и 2,CS 1.6 и програмирање
  a vo ova toolkid ima sodrzini za osmo odd?
   
 11. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,442
  880
  1 Април 2012
  Машко
  не. Инаку јас го имам некаде во компјутер ако му треба на некој нека ми каже по пп и ќе се обидам да го најдам.
   
 12. IntelAmd

  IntelAmd
  Gaining Experience

  740
  197
  18 Јануари 2012
  праќај на мене
   
 13. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,442
  880
  1 Април 2012
  Машко
 14. Vasko Gjurovskii

  Vasko Gjurovskii
  Intern

  1
  0
  23 Септември 2013
  Машко

  dali moze da ja uploadiras nekade ovaa toolkid?
  fala
   
 15. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,442
  880
  1 Април 2012
  Машко
  имам јас ставено линк погоре, симни ја.
   
 16. Mirjana_P

  Mirjana_P
  Intern

  1
  0
  5 ноември 2019
  Женско
  dali moze nekoj da mi ja prati toolkid?
  fala
   
Слични теми
 1. qwerty1
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,980
Вчитување...

Сподели

Вчитување...