1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Тонери, кертриџи локации во Скопје

Дискусија во форумот 'Скенери и принтери' започната од Zimrie, 18 ноември 2010.

 1. Zimrie

  Zimrie
  Gaining Experience

  473
  110
  11 Април 2008
  Машко
  Каде се во Скопје се купуваат компатибилни тонери, кертриџи, се надополнуваат и сл.
  Јас знам за една продавница во т.ц. Бисер во Аеродром горе на спрат, други места? Како се движат цени?
   
  1 person likes this.
 2. Пјр

  Пјр
  Intern

  1
  0
  13 oктомври 2011
  druze slobodno javi se na 078/463-173 jas sum bobi imame sve sto ti treba za printeri kompjuteri fotokopiri pozdrav
   
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,015
  23,459
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  http://www.orink.mk за роба над 1000ден транспортот ти е бесплатен за помала сума се доплака 130ден.
   
 4. Zimrie

  Zimrie
  Gaining Experience

  473
  110
  11 Април 2008
  Машко
  Ова orink.mk е стварно добро направено, web продавница со бесплатна достава над одредена сума. Засега реткост во мк
   
 5. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  Ке може некој накратко да ми објасни како иде плаќање и достава на ова оринк.мк Сакам да порачам боја за принтер во вредност над 1000 денари и кога отидов да се регистрирам ми бара фирма. Да не иде само на фактура?
   
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,015
  23,459
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не иде со фактура...значи може слободно да им пишеш лични податоци на маил,што сакаш да порачаш и се остало што ќе ти побараат налог ќе ти направат они и ќе ти ги пратат боите...мене ми стигнаа денес за утре одма.
   
 7. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  А со плаќање? Кога ги зимаш плаќаш?? и дали мора лично јас да ги подигнам. Најголемиот дел од денот не сум дома па ако дојдат да оставам пари да ги земе некој.
   
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,015
  23,459
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Вака значи Плаќање кога ќе ти ги донесат плаќаш.Немора лично само да има некој да се потпише и да плати ;)
   
 9. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  По некоја случајност се регистрирав на сајтот и после пола саат дечкото ми се јави на мобилен.. (претходно го внесов бројот) и ме праша дали имам проблеми со нарачка. Му објаснив што ми треба го прашав неколку прашања и за 950 денари нарачка ке си добијам бесплатна достава до дома. Боље него икад :D
   
 10. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,015
  23,459
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ептен се професионални...:bravo: #MKWIN
   
 11. smole

  smole
  Unstoppable

  2,825
  3,051
  18 Април 2007
  Странава одамна не им работи, а Orink еднаш користев и сум многу задоволен, да не знае некој дали и каде во Скопје се продаваат?
   
 12. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,453
  3,310
  11 Декември 2008
  Машко
  Аполо - од овие неколку пати сум земал, контакт преку мејл, брзи и услужливи, ниски цени. Анхоч за тонери.
   
 13. smole

  smole
  Unstoppable

  2,825
  3,051
  18 Април 2007
  И јас имам земано од Аполо, од РК брендот ок беа, последно од Nova Office демек нивен бренд тонери (препакувано нормално) лошо се покажаа, а истите претходниот пат ми донесоа Orink и затоа Orink и побарав.
   
 14. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,453
  3,310
  11 Декември 2008
  Машко
  Офф сега загледав дека си ја оживеал темата стара 7 години...
  Инаку уште го имаш SCX 4623F?
  Кај мене пробано со разни тонери, пример фотокопиите од лична карта ги прави многу црни, така да во сетинзи му имам наместено Lightest и е ок.
   
 15. smole

  smole
  Unstoppable

  2,825
  3,051
  18 Април 2007
  Да уште го имам, ок е, а да, личните карти темни ги вади.
   
 16. bin.mk

  bin.mk
  Intern

  12
  2
  15 Февруари 2019
  Дечки, каде би можел да најдам кертриџи за постар модел на Епсон (epson stylus sx100) или да ги наполнам негде?

  Денес бев во анхоч, амц, нептун, никој нема
   

Сподели

Вчитување...