1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Толку ли е добар тачпадот на МакБук?

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Futurelakimens, 2 Јануари 2020.

 1. damil

  damil
  On your way to fame

  712
  709
  2 Јануари 2015
  Машко
  А маусот за мек, го бива ли? Или не е ништо посебно?
   
 2. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,455
  10,334
  23 oктомври 2012
  Машко
  Пробав да го користам, одма се откажав. Некако нелогично ми делуваше, мн е низок, не ми лежеше...се мислаж дали да пробам пак, другарче вила дека него мн му легнал. Ама не гледам па некоја силна причина да пробувам.
   
  На mdeni и damil им се допаѓа ова.
 3. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  106
  117
  4 oктомври 2015
  Машко
  Многу специфичен маус и ретко кој го користи.
   
  На DonFrozex, mdeni, Скоти и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. damil

  damil
  On your way to fame

  712
  709
  2 Јануари 2015
  Машко
  И мене низок ми изгледа, не сум пробал. Ама генњрално ме нервираат мауси каде што не можеш да ја наслониш дланката, него со прсти го командаш.

  Него за мултитачот мислев дека ги има истите команди како тачпадот.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,455
  10,334
  23 oктомври 2012
  Машко
  Па му дoaѓа нешто како подгрбавен тачпад, затоа реков ми беше мн чуден. Се понаша како тачпадот, мн е низок, тежок ми беше за шетање низ екран...
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  922
  1,110
  9 Јуни 2011
  Машко
  +1, what he said.
  Dell, HP, и сеа последно Thinkpad P52ѕ.
  Тачот на Мекиот е нешто неверојатно добро направено.
   
  На Speedster и Oktar им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...