• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Tokina AT-X 11-16mm F/2.8 Pro DX II for Canon

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,978
12,215
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Го продавам објективот од насловот, бидејки повеќе од година дена не сум го ни погледнал а најверојатно и во наредната година нема нит да мрднам нит да сликам нешто за што ќе си речам еј чек да ја ставам токината :(
објективот е во перфектна состојба, имам за него и кутија и доаѓа со УВ филтер. Фаќа и на кроп и на фул фрејм со тоа што на ФФ само на 16мм е употреблив, се друго е повеќе вињетинг одколку слика. одличен објектив пред се за кроп би рекол и за видео и секако, за астро.

Цена, 21.450 денари.

IMG_0296.jpg

IMG_0298.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,978
12,215
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Ајде бе
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,675
Мислења
830,284
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно