Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

.tmp (видео фајл од Nokia)

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.521
1.396
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Имам еден video фајл сниман со Nokia (незнам кој модел), има наставка .tmp Со Nokia телефони го отвора без проблем, ама на други телефони или компјутер со ништо неможам. Пробав со Video Convert Premier на него се конвертираат какви ли не фајлови ама овај нејќе.
Има ли некое чаре???

Можно ли е ова само да е Temporary File ??? Да не е вистинскио видео фајл?
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
mene ova mi go pravi Nokia PC Suite koga nekogas prefrlam cel folder od mobilniot na kompjuterot...megutoa koga prefrlam poedinecno fajl po fajl ne mi javuva nikogas .tmp
taka da mislam deka fajlot nema da mozes da go otvoris niti so konvertor da mu ja smenis ekstenzijata...ednostavno los ti e sorsot...ne e prefrleno kako sto treba
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.610
Мислења
945.727
Членови
34.094
Огласи
1.981
Најнов член
adelauto
На врв Дно