Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Тлд нот суппорт -tld not valid

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Whois Servers List
Rich (BB code):
#
TLD
Server
Action
1
ac
whois.nic.ac
2
ae
whois.nic.ae
3
aero
whois.aero
4
af
whois.nic.af
5
ag
whois.nic.ag
6
ai
whois.ai
7
al
whois.ripe.net
8
am
whois.amnic.net
9
arpa
whois.iana.org
10
as
whois.nic.as
11
asia
whois.nic.asia
12
at
whois.nic.at
13
au
whois.aunic.net
14
ax
whois.ax
15
az
whois.ripe.net
16
be
whois.dns.be
17
bg
whois.register.bg
18
bi
whois.nic.bi
19
biz
whois.biz
20
bj
whois.nic.bj
21
bo
whois.nic.bo
22
br
whois.registro.br
23
bt
whois.netnames.net
24
by
whois.cctld.by
25
bz
whois.belizenic.bz
26
ca
whois.cira.ca
27
cat
whois.cat
28
cc
whois.nic.cc
29
cd
whois.nic.cd
30
ch
whois.nic.ch
31
ci
whois.nic.ci
32
ck
whois.nic.ck
33
cl
whois.nic.cl
34
cn
whois.cnnic.net.cn
35
co
whois.nic.co
36
com
whois.verisign-grs.com
37
coop
whois.nic.coop
38
cx
whois.nic.cx
39
cz
whois.nic.cz
40
de
whois.denic.de
41
dk
whois.dk-hostmaster.dk
42
dm
whois.nic.dm
43
dz
whois.nic.dz
44
ec
whois.nic.ec
45
edu
whois.educause.edu
46
ee
whois.eenet.ee
47
eg
whois.ripe.net
48
es
whois.nic.es
49
eu
eu.whois-servers.net
50
fi
whois.ficora.fi
51
fo
whois.nic.fo
52
fr
whois.nic.fr
53
gd
whois.nic.gd
54
gg
whois.gg
55
gi
whois2.afilias-grs.net
56
gl
whois.nic.gl
57
gov
whois.nic.gov
58
gs
whois.nic.gs
59
gy
whois.registry.gy
60
hk
whois.hkirc.hk
61
hn
whois.nic.hn
62
hr
whois.dns.hr
63
ht
whois.nic.ht
64
hu
whois.nic.hu
65
ie
whois.domainregistry.ie
66
il
whois.isoc.org.il
67
im
whois.nic.im
68
in
whois.inregistry.net
69
info
whois.afilias.net
70
int
whois.iana.org
71
io
whois.nic.io
72
iq
whois.cmc.iq
73
ir
whois.nic.ir
74
is
whois.isnic.is
75
it
whois.nic.it
76
je
whois.je
77
jobs
jobswhois.verisign-grs.com
78
jp
whois.jprs.jp
79
ke
whois.kenic.or.ke
80
kg
www.domain.kg
81
ki
whois.nic.ki
82
kr
whois.kr
83
kz
whois.nic.kz
84
la
whois.nic.la
85
li
whois.nic.li
86
lt
whois.domreg.lt
87
lu
whois.dns.lu
88
lv
whois.nic.lv
89
ly
whois.nic.ly
90
ma
whois.iam.net.ma
91
md
whois.nic.md
92
me
whois.nic.me
93
mg
whois.nic.mg
94
mil
whois.nic.mil
95
ml
whois.dot.ml
96
mn
whois.nic.mn
97
mo
whois.monic.mo
98
mobi
whois.dotmobiregistry.net
99
mp
whois.nic.mp
100
ms
whois.nic.ms
101
mu
whois.nic.mu
102
museum
whois.museum
103
mx
whois.mx
104
my
whois.domainregistry.my
105
na
whois.na-nic.com.na
106
name
whois.nic.name
107
nc
whois.nc
108
net
whois.verisign-grs.net
109
nf
whois.nic.nf
110
ng
whois.nic.net.ng
111
nl
whois.domain-registry.nl
112
no
whois.norid.no
113
nu
whois.nic.nu
114
nz
whois.srs.net.nz
115
om
whois.registry.om
116
org
whois.pir.org
117
org
org.whois-servers.net
118
pe
kero.yachay.pe
119
pf
whois.registry.pf
120
pl
whois.dns.pl
121
pm
whois.nic.pm
122
post
whois.dotpostregistry.net
123
pr
whois.nic.pr
124
pro
whois.dotproregistry.net
125
pt
whois.dns.pt
126
pw
whois.nic.pw
127
qa
whois.registry.qa
128
re
whois.nic.re
129
ro
whois.rotld.ro
130
rs
whois.rnids.rs
131
ru
whois.tcinet.ru
132
sa
whois.nic.net.sa
133
sb
whois.nic.net.sb
134
sc
whois2.afilias-grs.net
135
se
whois.iis.se
136
sg
whois.sgnic.sg
137
sh
whois.nic.sh
138
si
whois.arnes.si
139
sk
whois.sk-nic.sk
140
sm
whois.nic.sm
141
sn
whois.nic.sn
142
so
whois.nic.so
143
st
whois.nic.st
144
su
whois.tcinet.ru
145
sx
whois.sx
146
sy
whois.tld.sy
147
tc
whois.meridiantld.net
148
tel
whois.nic.tel
149
tf
whois.nic.tf
150
th
whois.thnic.co.th
151
tj
whois.nic.tj
152
tk
whois.dot.tk
153
tl
whois.nic.tl
154
tm
whois.nic.tm
155
tn
whois.ati.tn
156
to
whois.tonic.to
157
tp
whois.nic.tl
158
tr
whois.nic.tr
159
travel
whois.nic.travel
160
tv
tvwhois.verisign-grs.com
161
tw
whois.twnic.net.tw
162
tz
whois.tznic.or.tz
163
ua
whois.ua
164
ug
whois.co.ug
165
uk
whois.nic.uk
166
us
whois.nic.us
167
uy
whois.nic.org.uy
168
uz
whois.cctld.uz
169
vc
whois2.afilias-grs.net
170
ve
whois.nic.ve
171
vg
whois.adamsnames.tc
172
wf
whois.nic.wf
173
ws
whois.website.ws
174
xxx
whois.nic.xxx
175
yt
whois.nic.yt
176
yu
whois.ripe.net
177
може некој да ми помогне кога пробам на .мк домен не сака,знае ли како да го оправам или како е тлд на на мк домен сервер да го внесам?

1627232500977.png
БЛАГОДАРАМ ОДНАПРЕД
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.082
4.620
Е неможе само со овие. И не само со TLD, ти требаат и ccTLD.

Или овде си ги има сите податоци за секој кантри ТЛД.

 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Е неможе само со овие. И не само со TLD, ти требаат и ccTLD.

Или овде си ги има сите податоци за секој кантри ТЛД.

Да ги имав но за .мк немам
Мислењето е автоматски споено:

Е неможе само со овие. И не само со TLD, ти требаат и ccTLD.

Или овде си ги има сите податоци за секој кантри ТЛД.

Друже дали можеш да дојдем пп,
Ми трена малку помош околу инсталирање во хостингот ми дава грешки,а на локалхост преку вамп не.
 
Последна промена:

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.082
4.620
Да ги имав но за .мк немам
Мислењето е автоматски споено:


Друже дали можеш да дојдем пп,
Ми трена малку помош околу инсталирање во хостингот ми дава грешки,а на локалхост преку вамп не.
Зашто пп. Отвори тема, да видиме сите што е, па ако можеже вака без пристап да помогнеме. Ем можда ќе решиме проблем, ем и други некогаш ќе научат по нешто.
Мислам најдобро така, а ако мора ПП нема гајле, но чуму форум онда.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
O
Зашто пп. Отвори тема, да видиме сите што е, па ако можеже вака без пристап да помогнеме. Ем можда ќе решиме проблем, ем и други некогаш ќе научат по нешто.
Мислам најдобро така, а ако мора ПП нема гајле, но чуму форум онда.

Sent from Телефон using Tapatalk
OK Sega druze ke uploadiram video od problematic.
Мислењето е автоматски споено:

Зашто пп. Отвори тема, да видиме сите што е, па ако можеже вака без пристап да помогнеме. Ем можда ќе решиме проблем, ем и други некогаш ќе научат по нешто.
Мислам најдобро така, а ако мора ПП нема гајле, но чуму форум онда.

Sent from Телефон using Tapatalk
Video od wampp =localohost

Video od hosting =hosting
Изгледа ги нема усер аккаунтс на phpmyadmin,оваа грешка незнам зошто ја дава.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: marv

Cypher

Gaining Experience
29 јули 2012
281
123
O

OK Sega druze ke uploadiram video od problematic.
Мислењето е автоматски споено:


Video od wampp =localohost

Video od hosting =hosting
Изгледа ги нема усер аккаунтс на phpmyadmin,оваа грешка незнам зошто ја дава.
ова со
ги нема усер аккаунтс на phpmyadmin
Тоа си е добро, на локален стојат во phpmyadmin, на сервер хостиран си стојат во cpanelot, како што гледам веќе ги даде привилегиите на тој усер така да тоа би требало да си е во ред.

А зошто не работи, незнам
 
Последна промена:

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.082
4.620
O

OK Sega druze ke uploadiram video od problematic.
Мислењето е автоматски споено:


Video od wampp =localohost

Video od hosting =hosting
Изгледа ги нема усер аккаунтс на phpmyadmin,оваа грешка незнам зошто ја дава.
Nema Users i Privileges vo PHPMYAdmin na Cpanel, poradi Database Maping. Trgnato e i toa ne t smeta, se se pravi preku CPanel. KOlku vidov OK e. E sega za greskite (t.e. warnings) neznam. Ja nemam skriptata, da se vidi sto bara, da namestis PHP verzija na toj subdomen, da ne ima nesto podesuvanje vo htaccess, user.ini, php.ini i slicno. Probaj iscisti cookies. Probaj od drug brouser, incognito i slicno. Prvata greska veli go nema fajlot, vtorata deka ima zaebancija so outputot, headers sent e zaeban za tracing.
Daj link od skriptata, bas da probam (mada ne sum bas pristalica na testiranje null-ovani skripti ama aj).
Ova e sprotivno na pravilata na forumot. Piraterija.
 
Последна промена:

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Nema Users i Privileges vo PHPMYAdmin na Cpanel, poradi Database Maping. Trgnato e i toa ne t smeta, se se pravi preku CPanel. KOlku vidov OK e. E sega za greskite (t.e. warnings) neznam. Ja nemam skriptata, da se vidi sto bara, da namestis PHP verzija na toj subdomen, da ne ima nesto podesuvanje vo htaccess, user.ini, php.ini i slicno. Probaj iscisti cookies. Probaj od drug brouser, incognito i slicno. Prvata greska veli go nema fajlot, vtorata deka ima zaebancija so outputot, headers sent e zaeban za tracing.
Daj link od skriptata, bas da probam (mada ne sum bas pristalica na testiranje null-ovani skripti ama aj).
Ova e sprotivno na pravilata na forumot. Piraterija.
еве друже од скрипта,пробај,мислам дека имам пробелм до хостингот,кодот за активација можеш да напишеш кој сакаш,вметнет е во license.
Друже Ако не бива у мене дојди ќе ти дадам логин инфо. пробај или ќе земем друг хост.
 

Атачменти

  • upload.zip
    4 MB · Прегледи: 2

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.082
4.620
1627249566272.png

1627249464371.png

1627249538880.png

Како и мислев. Одговорот ти е во првата грешка ;)

p.s. На ист хостинг пробав, на УХост. Така да не ти е до хостингот.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Погледнете го атачментот 102786

Погледнете го атачментот 102784

Погледнете го атачментот 102785

Како и мислев. Одговорот ти е во првата грешка ;)

p.s. На ист хостинг пробав, на УХост. Така да не ти е до хостингот.
инаку до што е сега проблемот??
Што треба да направам друже?
Да ти дадам логин инфо,ако имаш време да го оправиш проблемот,ќе ти платам доколку треба.
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.082
4.620
Направи фајл празен фајл version.php во патеката /application/views/install/includes/ и толку ќе помине.
Инаку скриптата е стара, и не работ како треба. Фрла грешки едно чудо. .COM не успева да најде на пример.
Барај друго дете, и пробај без пиратерија. За ситни пари, ќе си имаш и саппорт и апдејти и сФе.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Направи фајл празен фајл version.php во патеката /application/views/install/includes/ и толку ќе помине.
Инаку скриптата е стара, и не работ како треба. Фрла грешки едно чудо. .COM не успева да најде на пример.
Барај друго дете, и пробај без пиратерија. За ситни пари, ќе си имаш и саппорт и апдејти и сФе.
од каде да најдам такво дете,кој изработува со тие работи?
Aко мислиш на фиверр или ??
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.082
4.620

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.258
Мислења
977.575
Членови
35.569
Најнов член
Jasmina_pepic
На врв Дно