1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

TL-ER5120 Gigabit Load Balance Broadband Router

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од oneye, 17 Јануари 2019.

 1. oneye

  oneye
  Intern

  11
  4
  16 ноември 2018
  Машко
  Здраво, Пред два дена купив TL-ER5120 и сеуште го учам како се сетира, имам две интернет линии и брзината се дуплира, но користам и иптв и сакам иптв секогаш да оди на wan1, Дали може подетално да ми објасните како да го сетирам.
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,128
  7,030
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
Слични теми
 1. ARMac
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  4,591
 2. Глупав
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  4,683
 3. bogoevski
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  557
 4. oneye
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  414
Вчитување...

Сподели

Вчитување...