• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Titanfall

vlavot

Unstoppable
29 октомври 2009
3.149
3.121
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Titanfall е ФПС игра развиена од Respawn Entertainment во соработка со Electronic Arts, најпрвин беше најавена како екслузивец за Xbox 360 и One, но излегува и за Windows. Официјално ќе биде пуштена Март 11.

Интересна е играва што ретко ексклузивец за конзола да пуштат за пц, како Halo, Gears of war, ги нема многу.
Иако можеби е порт од конзола а можеби и не, има одлична графика, одлична замисла на гејмплејот, Титаните.
Едно што не ме бендисува ама порано или подоцна ќе биде така е што играва е само мултиплејр, има многу мали сингл мисиички, ама претежно мулти, и секако да може да се ужива во играва ќе треба да се купи.

Причината зошто оваа игра е само мултиплеер ја објаснува продуцерот и ко-креаторот на Call of Duty, Vince Zampella.

Вели:

Обработуваме single-player мисии кои ни го привелкуваат и одземаат целиот фокус на студиото, на кои работите по 6 месеци, и играчите минуваат низ нив за 8 минути. И каков е начинот на игра на играчите, сите го играат првиот чаптер но ретко, околу 5 проценти само ја завршуваат целата игра. Лиѓето минуваат часови во мултиплеер версус мод во споредба со колку е можно помалку време брзајќи да ја претрчаат сингл плеер кампањата. Во денешницата мултиплеерот е подобар, и кон таков се стремиме.

Овде може да аплицирате за Titanfall Beta, и ако ве извлечат (извлекувањето трае до 17 Февруари) ќе имате шанса да ја пробате играта.

Неколку трајлери и гејмплејови.

 

FrukaZ

Gaining Experience
16 август 2013
313
401
Prague
FrukaZ's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 1200
Storage
1TB WD Caviar Green, SSD HyperX Fury 120gb
PSU
Thermaltake 530W Smart SE
RAM
2 x 8 Kingston
Video card
Gigabyte R9 280X - 3GD
Mouse
Microsoft Intellimouse 1.1
Keyboard
Corsair k65 Rapidfire
Monitor
LG 27 - 27EA63V
Thank you for applying to the Titanfall Beta. You will be emailed by EA no later than 11:59 PM PST on Feb 17th if you have been selected to participate. Invite your friends to register by sharing this link on Facebook, Twitter and Google+.
Thank u bro !!! <3
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7.864
5.155
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Да, заслужува внимание.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.016
29.903
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Играше некој? јас сум тотално во исчекување за типот од потпис, така што немам многу многу воља за други игри :D

Thief!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cuc.gif
 

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4.761
4.320
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit
Igrata ke bide EPIC , ke ja zemam pokasno posto sega e skapa 40 Eur na cjs-cdkeys e...
 

vlavot

Unstoppable
29 октомври 2009
3.149
3.121
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Хаха, кај мене стигна кога ќе си одам дома ќе ја пробам и ќе пишам што како.
 

OldSchoolPvP

Practice makes perfect
13 февруари 2014
744
1.165
Shutter Island
Ке бидам искрен за играва али малку ме разочара очекував повеќе ( да добив бета клуч ) .
1.Најпрво ме разочара графиката ( све ми е на HIGH ) а сепак играта има графика како да ја играм во 2009 год.
2.Не знам стварно зашто се вметнати ботови во играта стварно не ми е јасно 5на5 се игра али има и едно 10 бота од двете страни
3.Очекував многу повеќе скокање да има незнам дали не сме навикнати на ваков нов систем со скокање али се надевам ке биде .

Другото е толку супер колку што поиграв до сеа интересно е да се игра со титанот , добра ИГРА.

Се надевам дека има и други што имаат клуч па да споделат искуство од играта
 

theMAD

Practice makes perfect
6 декември 2012
1.083
1.457
Свети Николе
www.instagram.com
theMAD's setup  
Processor & Cooler
Core i5-3470 @3.4GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
1TB WD + 1TB WD External
PSU
CM 500W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blu @1600MHz
Video card
Gigabyte GTX 760OC
Case
CoolerMaster Elite 370
Mouse
A4Tech Bloody V7
Keyboard
Deluxsomething
Audio
Steelseries Siberia V3 + Trust Tytan 2.1
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 7x64
za xbox one ima open beta :D
 

Dinamit

On your way to fame
25 мај 2013
384
501
Добро е ова!Штета што сум 0 со време!Не ја пробувам инаку нема како што ми делува нема да станам од компјутер:eek:
 

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
739
262
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
870 evo TB
PSU
PS4 PRO custom
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
LG OLED A1 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Ке бидам искрен за играва али малку ме разочара очекував повеќе ( да добив бета клуч ) .
1.Најпрво ме разочара графиката ( све ми е на HIGH ) а сепак играта има графика како да ја играм во 2009 год.
2.Не знам стварно зашто се вметнати ботови во играта стварно не ми е јасно 5на5 се игра али има и едно 10 бота од двете страни
3.Очекував многу повеќе скокање да има незнам дали не сме навикнати на ваков нов систем со скокање али се надевам ке биде .

Другото е толку супер колку што поиграв до сеа интересно е да се игра со титанот , добра ИГРА.

Се надевам дека има и други што имаат клуч па да споделат искуство од играта
Графиката е таа....нема што да се очекува ни поише ни помалце..сепак се работи за 10 год стар енџин што е импресивно што напраиле со него во играва.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.016
29.903
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
2.Не знам стварно зашто се вметнати ботови во играта стварно не ми е јасно 5на5 се игра али има и едно 10 бота од двете страни


Колку повеќе ботови тимот утепа, толку повеќе напредува, они се нешто како фармање во другите игри, и се одлична идеја.
 

Vlecka

Gaining Experience
28 јуни 2013
372
184
Vlecka's setup  
Processor & Cooler
i5-3570k w/ stock
Motherboard
Gigabyte Z77-DS3H
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB EZEX
PSU
Cooler Master B Series 600W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz
Video card
Nvidia GT1030
Case
Cooler Master N200
Mouse
A4Tech X-748K
OS
Windows 7 Ultimate
Иако ништо не стигна на меил, играта ја имав во My Games во Origin, побарајте тие што сте се пријавиле.

Инаку играта на прв поглед изгледа прилично интересно, вреди да се проба. Првиот меч бев преплавен со нови информации, финти и слични работи, а чудно повеќето од нив беа интересно изведени.


Дизајнот на мапите е добар и од гледиште на титаните и од гледиште на пилотите, балансот е таман освен amped smart пиштолот кој е прилично нубски. Од друга страна се добива со ретка burn card и го имате само еден живот така да не е нешто сериозно.

Се на се вреди да се проба, а богами попосле и да се купи. BF и COD разочараа со новите игри така да мислам дека ова голем хит меѓу двете групи на играчи.
 

Chicony

Gaining Experience
7 јануари 2012
129
51
Иако ништо не стигна на меил, играта ја имав во My Games во Origin, побарајте тие што сте се пријавиле.

Инаку играта на прв поглед изгледа прилично интересно, вреди да се проба. Првиот меч бев преплавен со нови информации, финти и слични работи, а чудно повеќето од нив беа интересно изведени.


Дизајнот на мапите е добар и од гледиште на титаните и од гледиште на пилотите, балансот е таман освен amped smart пиштолот кој е прилично нубски. Од друга страна се добива со ретка burn card и го имате само еден живот така да не е нешто сериозно.

Се на се вреди да се проба, а богами попосле и да се купи. BF и COD разочараа со новите игри така да мислам дека ова голем хит меѓу двете групи на играчи.

Играта е интересна , ама не е интресна за 60 евра( според мене ) . BF 4 колку и да не е средена според мене вреди повеќе од секој аспект од Titanfall
.
 

Enigma

On your way to fame
1 септември 2012
1.099
528
Бутел
Enigma's setup  
Processor & Cooler
Intel Pentium G4560 3.5 GHz
Motherboard
ASUS H110
Storage
Samsung 850 EVO 250GB / WD Caviar Blue 500GB
PSU
MS 600W
RAM
Kingston 8GB DDR4 2400 MHz
Video card
ASUS PH GTX 1050 Ti 4GB
Case
MS Monster
Mouse
Genius
Keyboard
Delux
Audio
Delux
Monitor
ASUS VW195S
OS
Win 10 Pro 64-bit
Се на се вреди да се проба, а богами попосле и да се купи. BF и COD разочараа со новите игри така да мислам дека ова голем хит меѓу двете групи на играчи.
Иста графика ко Call of Duty, гејмплејот не многу различен, и после играва била многу интересна, новиот хит... А ја плукате Call of Duty... :speechless: Не можам да ве сфатам... А за споредба со Battlefield, да не зборуваме...
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.016
29.903
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Ја споредуваш играва со COD? :rolleyes:
 

salamander

Gaining Experience
16 ноември 2011
208
237
Кочани
salamander's setup  
Processor & Cooler
3770K, NH-D14
Motherboard
Sapphire Pure Platinum z77
Storage
850EVO 500GB + 6+TB
PSU
Antec HCP-1000
RAM
32GB Corsair Dominator
Video card
980
Case
Cosmos II
Mouse
Logitech G700s, MX518
Monitor
Philips 22' 16:10
OS
64bit Win10
Исто кај мене не ми стигна никакво известување ама ја имам во Ориџинот :)

Само тоа ботовите се најглупата работа... да е само со играчи би била едно 1000000 пати подобра, вака е нешто тапа...

Трчаш и да пукаш по сите пред тебе и на крај гледаш се ботови си истепал... трагедии...
 

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2.778
2.467
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Core i7 10700K | Hyper 212 Evo
Motherboard
Asus Z490 TUF
Storage
980 Pro 1TB | SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G502 Hero | G.Skill MP780
Keyboard
Logitech K120
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64
Иста графика ко Call of Duty, гејмплејот не многу различен, и после играва била многу интересна, новиот хит... А ја плукате Call of Duty... :speechless: Не можам да ве сфатам... А за споредба со Battlefield, да не зборуваме...


Како може да е гејмплејот сличен со CoD кога овдека имаш многу повеќе вертикален гејмплеј + ги имаш Титаните. Можеш у Titanfall да играш како успешно како кампер?
Што има иновативно CoD направено од CoD 4 (2007!) па наваму, освен додавање на нови перкови/оружја и мапите рипнале од 2x2 на 2.1x2.1?

Мој впечаток - одлично освежување за FPS жанрот, еден те ист bulls*it последниве неколку години со исклучок на BF3. Графиката на моменти е супер марио али гејмплејот бајаги компензира за тоа.
Две забелешки - останатите мапи да бидат малце поголеми, и Титаните да можат да ги уништат малите препреки, глупо е да гледаш машина од 10 метра да не може да прејде ограда или тенок ѕид, мада ова второво може и да е лимитација на енџинот.
Ај па да се надеваме на TItanfall 2 на Frostbite/Cryengine, тоа ќе биде врвот, бидејќи моментално само графиката е поголема замерка, иако на оние со постари компјутери им одговара, јас на пример ја играм на high @ 1280x1024 со 2xMSAA со 5750 и Q8200.
 

FrukaZ

Gaining Experience
16 август 2013
313
401
Prague
FrukaZ's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 1200
Storage
1TB WD Caviar Green, SSD HyperX Fury 120gb
PSU
Thermaltake 530W Smart SE
RAM
2 x 8 Kingston
Video card
Gigabyte R9 280X - 3GD
Mouse
Microsoft Intellimouse 1.1
Keyboard
Corsair k65 Rapidfire
Monitor
LG 27 - 27EA63V

Aowek

Gaining Experience
14 април 2012
775
491
Ама веќе неможе да се играм мислам до 19 е бетата со мојот нет 3 дена ке симињам :(
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.147
Мислења
891.559
Членови
31.490
Огласи
24
Најнов член
julioschneider
На врв Дно