Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Тинејџерот Willis Gibson како победник во Тетрис.

krema

Epic
24 јуни 2009
14.614
14.291
youtu.be
Иако многумина дошле до заклучок дека е невозможно тетрис да се победи, Willis Gibson од Оклахома на 13 годишна возраст успеа да докаже дека Тетрис не е непобедлив.
Погледнете ја само неговата реакција. :)


 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.349
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно