• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Thermal Take куќишта и кулери..?!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,216
3,219
Скопје
www.gorast.com
На Инфоком пред некоја година видов фирма која продаваше галантерија од Thermal Take (кукишта, кулери, напојувања...). Знае ли можеби некој како се вика фирмата и контакт од неа?

Благодарам, С@
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,216
3,219
Скопје
www.gorast.com
Машала :D Јас имам ок напојување ама морам под ИТНО да го сменам кулерот за процесорот зашто може перката да ми летне секој момент во артерија некоја да ме погоди да искрварам до смрт :D

Поздрав
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Naskoro Jar Computers otvaraat prestavnishtvo i vo Skopje.
Inaku imam kukjishte, napojuvanje i cooler za procesorot od ThermalTake i mozham da kazham deka sum prezadovolen. Edina alternativa za ThermalTake bi rekol deka e Antec.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,614
Мислења
821,735
Членови
28,266
Најнов член
Bojan Sardjovski
На врв Дно